چاپ
حرف های جشنواره پسند سعید روستایی برای ونیز/ در ایران روزانه ۱۰ تن مواد مخدر جابه جا می شود!

30نماایران(سینماناب): فیلم «متری شیش و نیم» در حالی در یکی از بخش های ونیز قرار است به نمایش دربیاید که سعید روستایی؛ کارگردان این فیلم متنی را درباره فیلمش به ونیز ارائه داده است که در آن حرف های جشنواره پسند خارجی به چشم می آید.

به گزارش سایت ۳۰نماایران(سینماناب)، طی این سالها درباره واژه سیاه نمایی فیلم های سینمای ایران که به جشنواره ها راه پیدا کرده اند صحبت های زیادی مطرح شده است به طوریکه اخیرا فرزاد موتمن؛ کارگردان سینمای ایران با انتشار سکانس های فیلم «متری شیش و نیم» صراحتا از تبعیض در ممیزی به فیلم های پلیسی سخن به میان آورد و این موضوع مجدد یادآوری شد که روستایی فیلمش را با حمایت نیروی انتظامی ساخته است اما چطو می شود که این فیلمساز این روزها مقابل پلیس قرار گرفته است، کار را فراتر از جریان تبلیغاتی نشان داد و این موضوع به صراحت در حرف های روستایی برای جشنواره ونیز مشخص می شود و به جای اینکه فیلمساز درباره اثرش برای این جشنواره مطلب بنویسد، درباره اوضاع کشور بدون منبع رسمی صحبت کرده است.

براساس این گزارش،این فیلم که با نام انگلیسی «Just 6.5» در این فستیوال عرضه شده، طبق اعلام سایت رسمی جشنواره شش نوبت نمایش خواهد داشت که در روزهای دوم، سوم و چهارم ماه سپتامبر آینده است. سایت جشنواره به همین مناسبت به معرفی این فیلم پرداخته که در ضمن آن یادداشتی از سعید روستایی نیز منتشر شده که محتوایی تند و انتقادی درباره شرایط استفاده از موادمخدر در کشورمان دارد.

در این مطلب از قول روستایی آمده:« در ایران روزانه ۱۰ تن مواد مخدر جابه جا می شود. پس چگونه است که علی رغم این همه مجازات های زندگی و مرگ، معتادان مواد مخدر را بیشتر و بیشتر در اینجا ببینیم. چگونه پلیس نمی تواند آمار اصلی قاچاق مواد مخدر را به دست آورد؟ چطور هر کسی هر کجا (در ایران) می تواند طی کمتر از سه دقیقه هر نوع مواد مخدری را تهیه کند؟!».

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :