چاپ
بزرگداشت بعدی جشنواره فیلم فجر به «غلامرضا موسوی» رسید

30نماایران،بزرگداشت «غلامرضا موسوی» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،به پاس بیش از سه دهه فعالیت «غلامرضا موسوی» تهیه‌کننده سینمای ایران، بزرگداشت این سینماگر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.
بنا بر این گزارش، در افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بزرگداشت فرهاد توحیدی (فیلمنامه‌نویس)، تورج منصوری (مدیر فیلمبرداری)، محمد کاسبی (بازیگر) و غلامرضا موسوی (تهیه‌کننده) برگزار خواهد شد.
غلامرضا موسوی متولد ۱۳۳۰ تربت‌جام و از تهیه‌کنندگان و کارشناسان اقتصادی مجرب سینمای ایران است. او دانش‌آموخته دانشکده اقتصاد با مدرک کارشناسی ارشد است. موسوی فعالیت هنری را از نوجوانی در تئاتر خراسان آغاز کرد و در ادامه به روزنامه‌نگاری روی آورد. غلامرضا موسوی از اوائل انقلاب با تعدادی از هنرمندان اهل خراسان و با شیوه تعاونی کار تهیه‌کنندگی را آغاز کرد و وارد عرصه تهیه‌کنندگی در سینما شد. او در دهه ۶۰ و ۷۰ فعالیت توام روزنامه‌نگاری و سینما را ادامه داد و به عنوان یکی از موسسان اتحادیه تهیه‌کنندگان، فعالیت صنفی در این حوزه را ساماندهی کرد. آخرین مسئولیت صنفی غلامرضا موسوی، ریاست شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران است. او تهیه‌کنندگی «آفتاب‌نشین‌ها»، «جنگ نفت‌کش‌ها»، «قرمز»، «من مادر هستم»، «بغض» و ده‌ها فیلم دیگر و نیز سریال‌ «تنهاترین سردار» را طی بیش از سه دهه فعالیت در کارنامه دارد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :