چاپ
موتور سازندگان «کلاه قرمزی» تنها با پول راه می افتد

30نماایران:مسئله مالی همواره موضوعی بوده است که سازندگان «کلاه قرمزی» در ایام نزدیک به نوروز برای تولید از آن یاد می کنند و با توجه به خبرهایی مبنی بر تولید فصل جدید این مجموعه اما تهیه کننده آن خبر توقف تصویربرداری را رسانه ای کرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،هر ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز خبر توقف و بدهی صداوسیما به کلاه قرمزی و اینکه سازندگان امسال خوش ندارند آیتم سازی کنند تبدیل به یک سنت شده است که بی شک این خبرها هم تبدیل به موج دلخواه طرف مطالبه گر خواهد شد.

براساس این گزارش، البته با پیشرفت صنعت انیمیشن در جهان، صداوسیما ما هم باید به سمتی رود که عروسک سازی تنها حربه ساختن برنامه کودک و نوجوان نباشد،چراکه همان هزینه ای که همواره به عنوان طلب از سوی سازندگان کلاه قرمزی یاد می شود را می توان صرف انیمیش های با کیفیت کرد و این حواشی همیشگی هم روزی به اتمام برسد.

حمید مدرسی تهیه‌کننده مجموعه «کلاه ‌قرمزی» در گفتگو با  مهر درباره تولید این مجموعه که از شبکه ۲ روی آنتن می‌رود، گفت: ما امسال می‌خواستیم «کلاه‌ قرمزی» را تولید کنیم اما نه اسپانسر داشتیم و نه شبکه بدهی‌های ما را برگرداند و الان هم با کمبود بودجه مواجه شده‌ایم.

وی ادامه داد: کار ما به دلیل بی‌پولی از هفته پیش متوقف شده است و من از طرفی می‌بینم که سازمان صدا و سیما، این مجموعه را در کنداکتور قرار داده و درباره آن اطلاع‌رسانی کرده اما وقتی درباره این بدهی‌ها با شبکه جلسه می‌گذاریم، مساله را به بالا ارجاع می‌دهند.

تهیه‌کننده مجموعه «کلاه قرمزی» بیان کرد: سازمان از سه سال پیش به ما بدهی دارد و برای مجموعه‌ای که قرار شد امسال تولید کنیم، تنها یک قسط به ما پرداخت شده است در حالی که گروه ما امسال از ۵۰ تا ۶۰ نفر به حدود ۱۰۰ نفر رسیده و بسیار گسترده شده است.

مدرسی با اشاره به ویژگی‌های مجموعه «کلاه قرمزی» در سال ۹۶ توضیح داد: این مجموعه امسال بسیار جالب‌تر شده، دکور ما دو برابر شده و می‌تواند پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون باشد. ما از چند ماه پیش با جدیت کار را شروع کردیم و آیتم‌های ۱۳ قسمت مجموعه به طور ناقص تولید شده، اما مساله این است که شبکه برای مناسبت‌های سال هم از ما کار می‌خواهد ولی ما بودجه لازم را برای تکمیل کار نداریم.

وی در پایان گفت: متأسفانه ما زمان را هم از دست دادیم، پروژه قرار بود مشارکتی باشد، اما نه ما توانستیم این مشارکت را فراهم کنیم و نه خود سازمان. تلویزیون هم شاید تقصیر نداشته باشد و اکنون در بی‌پولی قرار دارد، اما ما و گروه این کار واقعاً نمی‌دانیم چگونه باید مساله را رفع کنیم.

مجموعه «کلاه قرمزی» سال گذشته نیز به دلیل داشتن طلب از شبکه و سازمان صدا و سیما به تولید نرسید.

 

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :