چاپ
«ناخدا خورشید» تقوایی در جشنواره جهانی فیلم فجر ۲۰۱۷!

30نماایران:امسال در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر هفت فیلم خارجی و سه فیلم ایرانی در بخش کلاسیک‌های ترمیم‌شده به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در ادامه الگو برداری جشنواره فجر از جشنواره های جهانی مثل کن که هر ساله در بخشی جنبی از چند فیلم برگزیده سالهای دور خود با کیفیتی متفاوت اقدام به اکران می کند،جشنواره جهانی فیلم فجر هم در ادامه این سیاست ها امسال در بخشی از برنامه های خود چند فیلم ایرانی و خارجی را با کیفیت متفاوت به نمایش می گذارد، البته در سینمای دنیا هیچ وقت جشنواره با هزینه دولتی اقدام به این کار نمی کند!

«خانه خدا» ساخته جلال مقدم، «یک اتفاق ساده» ساخته سهراب شهیدثالث و «ناخدا خورشید» ساخته ناصر تقوایی سه فیلم ایرانی هستند که توسط فیلمخانه ملی ایران ترمیم شده اند و در این بخش به نمایش در می‌آیند.

«جیب‌بر» (Pickpocket) به کارگردانی روبر برسون، «استیمبوت بیل جونیور» (Steamboat Bill, Jr.) ساخته باستر کیتن و چارلز رایسنر، «آخرین شانس» (The Last Chance) به کارگردانی لئوپولد لینتبرگ، «آشوب» (Ran) ساخته آکیرا کوروساوا، «صدای تنهایی انسان» (The Lonely Voice of Man) به کارگردانی الکساندر سوکوروف، «روزبرمی‌آید» (Daybreak) ساخته مارسل کارنه و «روشنایی‌های شهر» (City Lights) به کارگردانی چارلی چاپلین، هفت فیلم خارجی هستند که در بخش کلاسیک‌های ترمیم‌شده روی پرده خواهند رفت.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :