چاپ
میرکریمی لطف ایوبی را بی پاسخ نمی گذارد!

30نماایران:حجت الله ایوبی؛ رییس سابق سازمان سینمایی که اواخر سال گذشته از سمتش کنار گذاشته شد به عنوان داور جشنواره جهانی فیلم فجر، قرار است که فیلم ها را مورد ارزیابی قرار دهد!

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در حالی که در اقدامی خودجوش در دوره حجت الله ایوبی بخش بین الملل جشنواره فجر جدا شد که حتی در ابتدا سیاست گذاران آن به دنبال تغییر عنوان آن هم بودند اما با این حال سومین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ابتدای اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی چهارسو برگزار می شود.

براساس این گزارش، حجت الله ایوبی که بدون تخصصی مرتبط با سینما به عنوان رییس سازمان سینمایی منصوب شد اما در نهایت، اواخر سال گذشته از این سمت کنار رفت، در این مدت برکناری ایوبی، از سمت خانه سینما و رضا میرکریمی همچنان مورد لطف قرار گرفته است و حالا در یک انتخاب رفاقتی در ادامه اتصاب مدیران جشنواره جهانی فیلم فجر، حالا ایوبی داوران یکی از بخش های جشنواره جهانی فیلم فجر شد تا این فیلم ها را به مدد سه سال و نیم مدیریتش در سینما ارزیابی کند!

گفتنی است،فلورین گالن برگر کارگردان و فیلمنامه نویس مطرح آلمانی و صاحب یک جایزه اسکار فیلم کوتاه، جسیکا وودورث فیلمساز، فیلمنامه نویس و ‌تهیه کننده بلژیکی، لخ مایفسکی شاعر، نقاش، نویسنده و کارگردان مشهور لهستانی، میکو هارادا بازیگر برجسته ژاپنی، دستیار و بازیگر فیلم های کوروساوا و اوبرتو پازولینی کارگردان و تهیه کننده سرشناس ایتالیایی به همراه فاطمه معتمدآریا بازیگر و رسول صدرعاملی کارگردان و فیلمنامه نویس، ۱۵ فیلم بلند و ۱۵ فیلم کوتاه بخش مسابقه بین الملل جشنواره جهانی را داوری می کنند.

در این بخش فیلم هایی از کشورهای لهستان، لتونی، اندونزی، بلغارستان، روسیه، کلمبیا، چین، ترکیه، فرانسه، اسپانیا و آرژانتین به همراه سه فیلم «نگار»، «خانه» و «پایان رویاها» از ایران به رقابت می پردازند.

مایکل لوگان، کاتیا مالاتستا و حجت‌الله ایوبی ۳ داور بخش بین المذاهب جشنواره جهانی فیلم فجر هستند.

همچنین داوری آثار بخش جلوه گاه شرق جشنواره نیز بر عهده هانی لاشینی کارگردان و بازیگر مصری، امیرباو دارزان کارازانوویچ کارگردان، منتقد و فیلمنامه نویس اهل قزاقستان، حمیدا عمروا تهیه‌کننده آذربایجانی، زکی دمیرکوبوز کارگردان و فیلمنامه نویس ترکیه ای به همراه کمال تبریزی کارگردان و فیلمنامه نویس است.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۱ تا ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ (۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :