چاپ
مدیر دولتی «هنروتجربه» از کدام دستاورد سخن می گوید؟!

30نماایران: در پی اقدامات اخیر شورای صنفی نمایش خانه سینما، امیرحسین علم‌الهدی، مدیر گروه سینمایی هنر و تجربه، یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در حالی که انتظار می رود محمدمهدی حیدریان درباره گروه دولتی هنروتجربه که هزینه بسیاری را از محل بودجه سازمان سینمایی برای بدنه سینمای ایران به دنبال داشته است تصمیم گیری جدی کند تا این بودجه صرف تولید و نمایش عمومی برای سینمای ایران شود، مدیر انتصابی این گروه که روزگاری در برابر سینمای ایران فیلم های گشت ارشاد و زندگی خصوصی را از سینماهای حوزه هنری در دوره ایشان پایین کشید و این سنت این روزها در سیاست این سازمان ادامه دارد با رفتار درست شورای صنفی نمایش در برابر کاهش سانس های فیلم های کم مخاطب این گروه ایستاده است.

گفتنی است، با نزدیک شدن به اواسط تابستان و ظرفیت پایین نمایش عمومی فیلم های بدنه اصلی سینمای ایران که از جشنواره گذشته فیلم فجر باقی مانده است، تصمیم شورای صنفی نمایش برای توجه بیشتر به بدنه اصلی قابل ستایش است.

براساس این گزارش، در متن یادداشت امیرحسین علم الهدی، مدیر گروه سینمایی هنر و تجربه در پی اقدامات شورای صنفی آمده است:

به نام خدا

بیش از یک سال است که شورای محترم صنفی نمایش خانه سینما با دلایل واهی در حال چوب لای چرخ گذاشتن مهمترین دستاورد دولت یازدهم در حوزه فرهنگ و هنر است! تعجب نمی‌کنم از این اقدام، چون دعوای سینمای بدنه با سینمای اندیشه از زمان دعوای قابیل و هابیل قابل ردیابی است …

عزیزان شورا، در انتهای نامه رئیس محترم آن شورا ذکر شده است که به نحوی معضل حل شود.

معضلی نیست بجز بی‌تدبیری که سالیان است گریبان‌گیر عده‌ایی قلیل از اعضای محترم آن شورا است که بجای هم‌افزایی به دنبال مسائلی است که از همان دعوای معروف تاریخ بشریت همچنان حکمفرما است…

عزیزان با این شعر حافظ شیرین سخن (مباش در پی آزار و هرچه خواهی کن/ که در شریعت ما غیر از این گناهی نباشد) کام‌تان را شیرین می‌کنم.

القصه، باز منتظر جلوگیری از رفتارهای غیر قانونی و محفلی آن شورا در این خصوص توسط شورای عالی اکران و سازمان سینمایی کشور هستیم و درصورت اجرایی شدن تهدیدات، کلیه فعالیت‌های هنر و تجربه متوقف و براساس مصالح این سینمای نجیب و همراهی خیل دست‌اندکاران آن و اطلاع از تصمیم نهایی رئیس محترم سازمان سینمایی اتخاذ تصمیم‌ خواهد شد.».

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :