چاپ
آیا «قهوه تلخ» بعد از شش سال به مخاطبانش احترام می گذارد؟!

30نماایران: تهیه‌کنندگان مجموعه «قهوه تلخ» که مدتی است خبری از آنها در دست نبود، سرانجام رونمایی شدند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در حالی که این روزها مهران مدیری درگیر نمایش عمومی اولین فیلمش «ساعت ۵ عصر» است اما یادش نرود که شش سال پیش مجموعه نمایش خانگی «قهوه تلخ» را بدون پخش قسمت های پایانی به اتمام رساند و هیچ وقت در این زمینه شفاف سازی نکرد و حالا از تهیه کنندگان آن مجموعه برای مراسم اکران خصوصی فیلمش دعوت به عمل آورده است. قهوه تلخ مجموعه ویدئویی طنزی به کارگردانی مهران مدیری و فیلمنامه‌ نویسی امیر مهدی ژوله و خشایار الوند است که بصورت هفتگی از ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ در بسته‌بندی‌های ۳ قسمتی در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شد اما تنها ۲ مجموعه که حاوی ۶ قسمت پایانی این سریال است، به دلایل نامشخصی پخش نشد.

در آن مقطع زمانی اعلام شد که مهران مدیری با برادران آقاگلیان به اختلاف خورده و همین باعث شده تا سریال پرمخاطب قهوه تلخ بی‌سرانجام بماند. اما موضوع اختلاف با مهران مدیری پایان کار نبود و برادران آقاگلیان حتی تولید انیمیشن سینمایی «بانویی از ماه» را هم نیمه کاره رها کردند و تا مدت‌ها خبری از آنها نبود، الیته این برادران  تهیه فیلم «میگیرن» مانلی شجاعی فرد را هم برعهده داشتند که در گیشه شکست سنگینی خورد و نهایتا برادران آقا گلیان که تهیه مجموعه موفق پاورچین هم برعهده داشتند تا مدت ها به دلیل مشکلاتی که گریبان گیرشان شد از عرصه تصویر کنار رفتند و حتی خبر رسید که آنها دستمزد عوامل را هم پرداخت نکردند و درب دفترشان به روی عوامل مجموعه «قهوه تلخ» توسط بادیگاردهای قوی هیکل بسته است!

اما این غیبت چندساله سرانجام هفته گذشته به پایان رسید و این دو برادر در مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» پس از ۵ سال رویت شدند. این حضور دوباره نشان دهنده این است که احتمالا دوران اختلاف به پایان رسیده و شاید پس از ۶ سال سرانجام مخاطبان مجموعه «قهوه تلخ» بتوانند قسمت‌های پایانی این اثر را ببینند.

سریال قهوه تلخ ۳۵ بازیگر اصلی دارد که از آن‌ها می‌توان به مهران مدیری، سیامک انصاری، محمدرضا هدایتی، سحر جعفری جوزانی، سحر زکریا و رضا فیض نوروزی اشاره کرد.

مهران مدیری که پیش از این سریال‌های موفقی چون پاورچین، نقطه چین، شب‌های برره، باغ مظفر و مرد هزار چهره را در کارنامهٔ خود داشته، در این کمدی تاریخی (به گفته خود) بهترین کارش را به نمایش گذاشته‌است.

این سریال هر هفته در یک مجموعه شامل سه سی‌دی که هر سی دی حاوی یک قسمت و یا در قالب یک دی‌وی‌دی منتشر می‌شد. و در ۳۴ مجموعه که شامل ۱۰۲ قسمت است پخش شد و تنها دو مجموعه که حاوی شش قسمت پایانی این سریال است،پخش نشد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :