چاپ
«ترمیناتور» با آرنولد و جیمز کامرون می آید

30نماایران:همواره دنیای «ترمیناتور» (Terminator) پس از قسمت دوم و خروج جیمز کامرون، شاهد مشکلات فراوانی بوده است که عدم وجود داستان، از اصلی‌ترین آن‌ها به شمار می‌آید.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،سال ۲۰۱۵ بود که پنجمین قسمت از این مجموعه با عنوان «جنیسیس» به روی پرده رفت اما با بازخوردها و امتیازهای منفی از سوی منتقدین روبرو شده و همین موضوع روی فروش فیلم تاثیر بسزایی گذاشت. همین شد که ساخت دنباله‌ای دیگر از این مجموعه بسیار دور از دسترس به نظر میرسید. اما ماه گذشته، جیمز کامرون، خالق دنیای «ترمیناتور» از بازگشت خود برای ساخت قسمت جدید این اکشن خبر داد و باعث خوشحالی بسیاری از طرفداران شد. البته او اظهار کرد که تنها بعنوان تهیه‌کننده در قسمت ششم حاضر خواهد بود و همچنین در نگارش فیلمنامه سهمی خواهد داشت. حال، آرنولد شوارتزنگر، پای ثابت این سری فیلم، از بازگشت خود برای قسمت ششم خبر داده است؛ ریش‌سفید ژانر اکشن، نه در نقش رُبات انسان‌نمای «T-800»، بلکه در نقش یک انسان هنرنمایی خواهد کرد. تیم میلر، کارگردان اکشن‌کمدی زیبای «ددپول»، تاکنون بعنوان کارگردان این پروژه معرفی شده است و قرار است در مارس سال آینده و تحت نظارت جیمز کامرون، این عنوان را فیلمبرداری کند.

بایستی اضافه کرد که حقوق متعلق به ساخت فیلمی از دنیای «ترمیناتور»، در سال ۲۰۱۹ دوباره به دستان توانای جیمز کامرون بازخواهد گشت. جالب اینجاست در دهه هشتاد، این کارگردان ناشناخته، حقوق «ترمیناتور» را تنها برای یک دلار به تهیه‌کننده قسمت نخست فروخته بود. البته این موضوع خواسته خود کامرون هم نبود، ولی برای کارگردانی قسمت نخست و ایده‌پردازی‌های او، امری لزومی به حساب می‌آمد. و جالب‌تر اینجاست که از سال ۱۹۸۴ و قسمت نخست «ترمیناتور» تاکنون، این مجموعه ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار فروش کرده است. بایست دید با برنامه زمانی سنگین کامرون، و دنباله‌های «آواتار» (Avatar)، سرنوشت «ترمیناتور» جدید به کجا ختم خواهد شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :