چاپ
بلیت سینما نیم بها شد / خداحافظی فیلم مدیری با سرگروه

30نماایران: شورای صنفی اکران به پاس روز ملی سینما و رشادت‌های مدافعین وطن کلیه سینماها را از تاریخ ۱۹ شهریورماه تا پایان هفته دفاع مقدس نیم بها اعلام کرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،شورای صنفی اکران تصمیم گرفت به مناسبت روز ملی سینما و رشادت‌های مدافعین وطن کلیه سینماها از تاریخ ۱۹ شهریورماه تا پایان هفته دفاع مقدس جشنواره «نیم بها» برگزار کند.

در بیانیه شورا صنفی اکران آمده است: سینما زنده است به دیده شدن . زنده است به ارتباط تنگاتنگ با همه مردم، به منظور ارج نهادن به حضور و تکریم مخاطب با هدف ایجاد شرایطی برای پیوند قوی‌تر مردم با هنر هفتم.

نظر به این مهم با اتفاق حداکثری آراء، در شورای صنفی نمایش مصوب و مقرر گردید به مناسبت «روز ملی سینما» با هدف ایجاد بستر و شرایطی مطلوب برای همه اقشار جامعه «جشنواره سراسری بلیت نیم بهاء»  در تمام سینماهای کشور برگزار شود. این جشنواره به یمن روز ملی سینما، از نوزدهم شهریورماه جاری آغاز و به پاس رشادت‌های مدافعین وطن در داخل و خارج از مرزهای ایران اسلامی تا پایان هفته دفاع مقدس ادامه خواهد داشت. این اقدام بزرگ عزمی ملی و همه جانبه را مطالبه خواهد داشت. به این طریق از تمامی رسانه‌های محترم می‌خواهیم در خصوص اطلاع رسانی و در این اقدام ملی برای سینما و برای مردم ما را همراهی نمایند.

براساس این گزارش،فرجی؛سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره جلسه امروز شورای صنفی نمایش (۱۳ شهریور) گفت: از صبح چهارشنبه فیلم‌های «ماجان» جایگزین فیلم سینمایی «فصل نرگس» در گروه استقلال، فیلم «نگار» جایگزین فیلم «زادبوم» در گروه زندگی و فیلم «من و شارمین» جایگزین فیلم «ساعت ۵ عصر» در گروه قدس می‌شود. این فیلم ها سینماهای سرگروه را از دست می‌دهند اما همچنان اکران آن ها در دیگر سالن‌ها ادامه خواهد داشت.

وی درباره ثبت قرارداد فیلم توضیح داد: فیلم سینمایی «حقه باز دم دراز» در گروه ماندانا بعد از اکران «تابستان داغ» ثبت شد.

فرجی درباره اکران فیلم‌ها در گروه آزاد گفت: دفاتری که تقاضای اکران فیلم در گروه آزاددر شش ماه دوم سال را دارند اولویت‌های خود را به شورای صنفی نمایش اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :