چاپ
اعلام ورشکستگی کارگردان «زمهریر» / غلط می‌کنم دوباره فیلم بسازم!

30نماایران: تهیه کننده فیلم "قلب سفید قاصدک‌ها" گفت: من به معنای واقعی زندگی‌ام را در سینما از دست داده و ورشکست شده‌ام و همین عاملی بود تا بعد از آن فیلم خانه نشین شوم. از این به بعد غلط می‌کنم به سمت ساخت فیلم بروم.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،فیلم سینمایی «زمهریر» که در سال ۸۸ ساخته شد که با اولین نمایشش در جشنواره فیلم فجر موجب اعتراض بسیاری شده و نقدهای بسیاری را به مضمون فیلم وارد دانستند و در نهایت این فیلم از همان سال در توقیف ماند و دیگر خبری از آن نشد و علی رویین تن؛ کارگردان این فیلم دیگر نتوانست فیلمی را بسازد تا اینکه به سمت تهیه یک فیلم کودک رفت و این فیلم هم به لحاظ ضعف در کیفیت و عدم تمایل سینماداران برای اکران عمومی به فروش حداقلی هم نرسید.

براساس این گزارش،در حالی که در سینمای ایران بی سابقه بوده که فیلمسازی اعلام ورشکستگی کند اما علی رویین تن در گفتگویی به صراحت اعلام شکست در سینما می کند که در ادامه متن گفتگوی وی آمده است:

علی رویین‌تن تهیه کننده و کارگردان سینما درخصوص آخرین فعالیت‌های خود در عرصه سینما گفت: در حال حاضر هیچ کاری نمی‌کنم، در خانه نشسته‌ام. فیلمنامه نوشته و فیلم می‌بینم و اگر کلاهم سمت سینما بیفتد دیگر برای برداشتنش نمی‌روم.

وی درباره شکست اقتصادی فیلم “قلب سفید قاصدک‌ها” افزود: وقتی فیلم شما بازیگر چهره نداشته باشد و یا با مضمون دفاع مقدس یا کودک ساخته شود هیچ جایی آن فیلم را اکران نمی‌کند. فیلم “قلب سفید قاصدک‌ها” تنها یک سالن و یک سانس داشت، با این وضعیت ناعادلانه چطور انتظار دارید کار بفروشد.

کارگردان فیلم “باغ بهشت” با اشاره به بی اثر بودن اعتراضات به وضع موجود سینما تصریح کرد: جا برای اعتراض هست و من هم می‌توانم این عمل را انجام دهم اما به واقع برای بی عدالتی به چه کسی و چرا اعتراض کنم، آن هم وقتی هیچ جوابی به من داده نمی‌شود.

وی شکست اقتصادی فیلم قلب سفید قاصدک‌ها را ویرانگر دانست و ادامه داد: من به معنای واقعی زندگی‌ام را در سینما از دست داده و ورشکست شده‌ام و همین عاملی بود تا بعد از آن فیلم خانه نشین شوم. از این به بعد غلط می‌کنم به سمت ساخت فیلم بروم. وقتی هیچکس فیلم دفاع مقدسی و کودک را جدی نمی‌گیرد برای چه باید به ساخت فیلم فکر کنم.

رویین‌تن در گفتگو با میزان با اشاره به دوری طولانی مدت خود از سینما خاطرنشان کرد: این روزها اگر بخواهید در سینمای ایران موفق شوید باید فیلمتان هیاهوی الکی داشته باشد. اگر بخواهید فیلم سالم و بی هیاهو بسازید کسی به آن توجه نمی‌کند. من به سینما آمدم تا اندیشه‌های آرمانی خود را اعتلا ببخشم و نمی‌توانم مثل این فیلم‌های بفروش بسازم چون این قبیل آثار را به هیچ عنوان دوست ندارم.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :