چاپ
«نسیه و نقد» جشن امضا برپا می کند

30نماایران: روز دوشنبه در محل خانه سینما مراسم رونمایی و جشن امضا کتاب «نسیه و نقد» خسرو دهقان برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،مراسم رونمایی از کتاب جدید خسرو دهقان از منتقدان و نویسندگان قدیمی سینمای ایران با عنوان «نسیه و نقد» روز دوشنبه سوم مهرماه ساعت ۱۷:۳۰ در محل خانه سینما با حضور خسرو دهقان،حسن حسینی و شهریار توکلی برگزار خواهد شد که در ادامه فیلم «نسیه و نقد» ساخته پیام مستوفی و مرجان گلستانی به نمایش درمی آید.

براساس این گزارش،در این کتاب که مجموعه نقدهای سینمایی محسوب می شود درباره دردسرهای عظیم تئوری مولف در سینمای ایران،درباره فیلمسازانی چون امیر نادری،مسعود کیمیایی،واروژ کریم مسیحی،ناصر تقوایی،کامران شیردل و عباس کیارستمی می خوانیم.

همچنین نقد فیلم های خاک،دونده،مادیان،نیاز،هور در آتش،خاکستر سبز،رگبار،آرامش در حضوردیگران،بوی کافور عطریاس،زیر نور ماه،سگ کشی،روسری آبی،حاجی واشنگتن، ولیلا به عنوان نقد فیلم های سینمای ایران جمع آوری شده است.

گفتنی است، از دیگر بخش های کتاب «نسیه و نقد» خسرو دهقان که به سینمای جهان تعلق دارد، نقد فیلم های لورل و هاردی،جلاده ها نیز می میرند،پنجره رو به حیاط،پرندگان،جیب بر خیابان جنوب،توت فرنگی های وحشی،مرد آرام،جولیتای ارواح،۲۰۰۱:یک ادیسه فضایی و زیستن قابل مشاهده است.

نشر «حرفه هنرمند» این کتاب را منتشر کرده است که علاقه مندان می توانند تا ۱۵ مهرماه با خرید کتابهای این انتشارات از ۲۰ درصد تخفیف در کتابفروشی کالت بهره مند شوند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :