چاپ
سیمرغ کوتاه دوباره به «فجر» سلام داد!

30نماایران: در جلسه دوم ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره ملی فیلم فجر با شورای مرکزی انجمن صنفی فیلم کوتاه، جمع‌بندی نهایی درباره حضور فیلم‌های کوتاه داستانی در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر انجام شد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در طی ۳۵ دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر هرساله با تغییر دبیر آن و به موازی آن تغییر دولت ها با حجم بالایی از تغییرات بنیادین در این جشنواره پس از آزمون و خطاهای بسیار مواجه هستیم و یکی از این تغییرات حذف و اضافه نمودن بخش فیلم کوتاه،مستند و اول است که داروغه زاده در اولین تغییر بخش فیلم کوتاه را با درخواست صنف آن اضافه کرد که به عقیده بسیاری از منتقدان این تصمیم، ظرفیت کلی جشنواره فیلم فجر باید به بدنه اصلی سینمای ایران اختصاص یابد و دو مدیوم مستند و کوتاه در جشنواره های تخصصی خود که توسط سازمان سینمایی برگزار می شود، محل مناسب تری برای ارزیابی آثار هستند.

براساس این گزارش، باید دید داروغه زاده با اضافه نمودن این بخش چطور کنتاکتور بخش اصلی سینمای ایران و مستند و کوتاه را در جشنواره جای می دهد و این تصمیم آیا در تعداد فیلم های بلند سینمای ایران تاثیر گذار خواهد بود؟!

گفتنی است،در جلسه ای که صبح امروز در سازمان سینمایی برگزار شد، تصمیم گرفته شد تا در این دوره جشنواره، کاندیدای بهترین فیلم دوره آتی جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل فیلم کوتاه خانه سینما که ماه گذشته برگزار شد (حداکثر ۱۰ فیلم) بامدت زمان زیر ۱۵ دقیقه در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشند.

به فیلم برگزیده این بخش سیمرغ بلورین اهدا خواهد شد که این تصمیمات پس از تصویب در شورای سیاست‌گذاری جشنواره قابل اجرا می‌شود.

سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه زاده بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :