چاپ
بعد از حذف «هفت» توسط مدیران تلویزیون / گبرلو با «شب های شفاهی» به شبکه شما می آید

30نماایران: با وجود اینکه دو ماه دیگر مهمترین رویداد سینمایی کشور برگزار می شود اما هنوز خبری از تنها برنامه تخصصی رسانه ملی در حوزه نقد سینمای کشور نیست.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،برنامه سینمایی «هفت» به عنوان تنها برنامه تخصصی نقد سینمای کشور در رسانه ملی که در ادوار مختلف با اجرای فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی تولید و پخش شده بود، علی رغم اینکه قرار بود از فروردین ماه ۱۳۹۶ بار دیگر روی آنتن رود، اما با ورود به ماه سوم هنوز سرنوشت مشخصی ندارد، این در حالی است که تنها دو ماه دیگر تا برگزاری دوره سی و ششم از جشنواره فیلم فجر باقی مانده است.

و اما ماجراها از آنجا آغاز شد که این برنامه بهمن سال گذشته بعد از جشنواره فیلم فجر حاشیه هایی پیدا کرد و قرار شد با تغییراتی از ابتدای سال ۹۶ پخش شود اما به طور ناگهانی اعلام شد که بهروز افخمی دیگر اجرای برنامه را بر عهده ندارد.

بعد از آن مسئولان صداوسیما برای اجرا، تغییرات و زمان پخش برنامه هر بار وعده ای دادند که هیچ یک از آنها محقق نشد و فقط حاشیه ها برای شروع دوباره برنامه ادامه پیدا کرد. این وعده ها زمان پخش برنامه را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری، بعد از ماه مبارک رمضان و هفته های بعد موکول می کرد اما هنوز هفته وعده داده شده نیامده است.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی چندین بار در نشست ها و برنامه های مختلف بیان کرد که این برنامه به زودی دوباره روی آنتن خواهد رفت و تیمی به سرپرستی ناصر کریمان مدیرگروه اجتماعی شبکه سه سیما در حال تعیین سیاستگذاری های مرتبط با برنامه های سینمایی تلویزیون است. با این حال هنوز هیج خروجی مشخصی از فعالیت افراد مشغول به کار در این تیم به دست رسانه ها نرسیده است همچنین میرباقری بعد از مطرح شدن اسامی افرادی به عنوان مجری- کارشناس در رسانه ها اعلام کرد که هر فردی که به صورت گمانه زنی نامش طرح شود از لیست خط خواهد خورد.

در این چند ماه البته شاید فشار سینماگران و مدیران دولتی سینما نیز در متوقف ماندن برنامه بی تاثیر نبوده است؛ لابی هایی که همچنان با مدیران صداوسیما وجود دارد و طیف های مختلفی سعی دارند، بتوانند برنامه ای مطابق با دیدگاه های خود پیش برند.

مدت زمان زیادی تا سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر باقی نمانده است و اگر این برنامه بخواهد در جریان یک جشنواره سینمایی به شکل موفقی عمل کند نیاز است که زودتر روی آنتن برود تا شکل و شمایل و مسیر خود را پیدا کند اما چندین ماه است که از «به زودی» های مدیران سازمان می گذرد و کسی نمی داند که اصلا برنامه «هفت» با چه تیمی و چه زمانی قرار است به آنتن برگردد.

بازگشت مجری سری دوم برنامه «هفت» به تلویزیون

اولین قسمت از برنامه «شب های شفاهی» با تهیه کنندگی و اجرای محمود گبرلو چهارشنبه ۸ آذر به صورت زنده روی آنتن می رود. در «شب های شفاهی» به سینما و سایر هنرها از دریچه فرهنگ بومی و ملی پرداخته می شود.

گپ و گفت، میزگرد، نقد و بررسی آثار و مروری بر اخبار فرهنگی هنری تهران و شهرهای مختلف ایران از جمله بخش های این برنامه هستند.

«شب های شفاهی» چهارشنبه شب ها از ساعت ۲۱ تا ۲۳ به صورت زنده از شبکه «شما» پخش می شود و به صورت همزمان روی آنتن شبکه های استانی سیما می رود.

محمود گبرلو پیش از این تهیه کننده و مجری سری دوم برنامه سینمایی «هفت» بود.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :