چاپ
حیدریان: جشنواره فیلم فجر امسال بی حاشیه است

30نماایران: محمدمهدی حیدریان؛ رییس سازمان سینمایی گفت:تلاش امسال دبیرخانه، داوری‌ها و دبیر جشنواره دوری از حاشیه‌ها و بیش‌تر معطوف شدن به متن و اصل جشنواره است. قصد داریم برای رسیدن به نقدهای عالمانه و بدون حاشیه‌های غیرکارشناسی تلاش کنیم. ما عمیق‌ترین و تندترین نقدها را اگر کارشناسانه باشد می‌پذیرم حتی اگر در مرحله نخست تلخ به نظر برسد واقعا برای ما حکم دارو را خواهد داشت.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،درحالی که از روز شنبه هیات انتخاب شروع به دیدن فیلم های متقاضی کردند و ابراهیم داروغه زاده به عنوان دبیر جشنواره تصمیم های تازه و متفاوتی نسبت به دوره های پیشین اتخاذ کرده است، صحبت رییس سازمان سینمایی مبنی بر برگزاری جشنواره فجر به دور از حاشیه نمی تواند مصداق قطعی داشته باشد.

براساس این گزارش،رییس سازمان سینمایی گفت: سینماگران نباید مقطع جشنواره فیلم فجر را از دست بدهند، چه فیلم‌شان در جشنواره حضور داشته باشد و چه نه، چه در مسابقه انتخاب شده باشد و چه نشده باشد. این مقطعی است که تجربه حضور در آن و در معرض ارزیابی‌ تخصصی و صادقانه قرار گرفتن، می‌تواند برای اهالی سینما، به عنوان چراغ راه مفید باشد.

رییس سازمان سینمایی گفت: دوره کوتاه جشنواره، دوره موثری برای سینماگران است که از ورای آن می‌توان مسیر صحیح تولید فیلم‌ در سال آینده را انتخاب یا اصلاح کرد.

او افزود: تلاش امسال دبیرخانه، داوری‌ها و دبیر جشنواره دوری از حاشیه‌ها و بیش‌تر معطوف شدن به متن و اصل جشنواره است. قصد داریم برای رسیدن به نقدهای عالمانه و بدون حاشیه‌های غیرکارشناسی تلاش کنیم. ما عمیق‌ترین و تندترین نقدها را اگر کارشناسانه باشد می‌پذیرم حتی اگر در مرحله نخست تلخ به نظر برسد واقعا برای ما حکم دارو را خواهد داشت.

حیدریان در پایان گفت: خواهش ما از رسانه‌ها و دست‌اندرکاران این است که اجازه ندهند جشنواره به حاشیه برود. همه ما باید دست به دست هم دهیم تا سینمای سال آینده در مرتبه بالاتری نسبت به امسال قرار بگیرد و امسال در پرتو نقد عالمانه و توجه به متن، موفقیت بیشتری کسب کند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :