چاپ
صداوسیما در سردرگمی برنامه سازی این روزها!

30نماایران: با ادامه اغتشاشات و تخریب عوامل عمومی که مانع فعالیت های روزمره مردم شده است، صداوسیما در این میان نقش اصلی خود را به عنوان رسانه پرسشگر از مسئولین ایفا نمی کند تا نسبت به رفع نگرانی مردم از گرانی های اخیر چاره ای اندیشیده شود.

با قوت گرفتن اغتشاشات تهران و دیگر شهرهای کشور، رسانه های بیگانه از جنس بی بی سی و من وتو پیش از هر زمانی روزهای شلوغی و در عین حال با سیاست های انتظار کشیده را سپری می کنند و در مقابل صداوسیما نقش انفعال خود را ادامه می دهد تا خلا خبررسانی تلویزیون را شبکه های معاند پر کنند با آنچه که انها در ذهن دارند و منجر به ترویج هیجان اقدامات نیات شوم خود را انتقال دهند.

براساس این گزارش، صداوسیما و شبکه خبر می تواند با پوشش دادن این اغتشاشات که مانع فعالیت های روزمره مردم در کسب و کارهایشان می شود، مسیر پاسخگویی را به سمت مسئولان و دولت ببرد تا این انتظارات به حق مردم درباره گرانی پاسخگو باشند  و به عنوان یک رسانه پرسشگر از مسئولان سوال کند.

صداوسیما بعد از سه روز با انتشار یک خبر نسبت به اغتشاشات تهران واکنش نشان داد و امروز هم با مصاحبه های عجیب با برخی مردم به سرکوب کلیت اعتراضات برآمده است و این شکل برخورد باعث تشدید فضا می شود و تلویزیون اکنون می تواند با شکل برنامه سازی، مردم معترض و اغتشاش گر را تفکیک کند اما همان سیاست های لو رفته همیشگی اش را پیش می گیرد.

صداوسیما باید اکنون به اعتماد سازی اکثریت به دولت و حاکمیت قوت ببخشد و این تنها با پاسخ گویی مسئولین و کارشناسان منجر خواهد شد در شرایطی که شبکه های بیگانه عملا با هوشمندی مردم متوجه خواهند بود که اوضاع به چه سمتی خواهد رفت.

وقت آن رسیده که تلویزیون رسالت خودش را برای مردم با شفافیت رو کند و در اتمام اغتشاشات نقش اصلی را ایفا کند و اجازه ندهد رقیب خودش را به مرذم نزدیک کند.

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :