چاپ
آخر هفته تلویزیون / از «ضدگلوله» کیایی تا «باشگاه سری» شورجه

30نماایران: شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات این آخر هفته ، ۲۱ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،پنجشنبه و جمعه این هفته، قرار است ۲۱ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن روی آنتن شبکه‌های مختلف بروند. تلویزیون در نیمه بهمن و آغاز دهه فجر، ۱۷ فیلم ایرانی، ۲ فیلم خارجی و ۲ انیمیشن را پخش خواهد کرد.

از میان آثار ایرانی، دو فیلم از جمال شورجه و دو اثر نیز از رضا بهشتی روی آنتن می‌روند. در بین فیلم‌های ایرانی، «ضد گلوله» ساخته مصطفی کیایی که فیلم «چهارراه استانبول» را در جشنواره امسال دارد، یک کمدی خوش ساخت است که در اکران عمومی‌اش هم بسیار موفق بود.

«موهبت الهی» به کارگردانی نیک هام و بازی رابرت دنیرو هم که جمعه ۱۳ بهمن روی آنتن می‌رود، شناخته شده‌ترین اثر خارجی این هفته تلویزیون است.

علاوه بر جدول زیر، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ذهن سفید» به کارگردانی تیل اسچوگر، «گل» به کارگردانی گلبهار سینگ و «دیدی و ارثیه فامیلی» به کارگردانی دیتر هالروردن، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ ساعت‌های ۹:۳۰، ۱۷، ۲۱ از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند.

همچنین فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «شکار» به کارگردانی مجید جوانمرد، «زیر کاج‌ها»، «شاهدا» به کارگردانی کبیر خان و «دیدی می‌تازد» به کارگردانی دیتر هالروردن، جمعه ۱۳ بهمن‌ ساعت‌های ۱۳، ۱۵ ، ۱۷ و ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

نام فیلم و کارگردان شبکه زمان پخش بازیگران خلاصه داستان
«عملیات سری ـ معمای شاه»

کارگردان: محمدرضا ورزی

یک جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۶

حسین نورعلی، امیریل ارجمند، سعید نیک‌پور و مهراوه شریفی‌نیا در ماه‌های پایانی عمر رژیم طاغوتی شاه در ایران، مردم به خیابان‌ها می‌ریزند تا مخالفت خود را با حکومت شاهنشاهی ابراز کنند. دولت آمریکا شخصی به‌نام سرهنگ هایزر را به ایران می‌فرستد تا یک عملیات سری در ایران انجام دهد. هایزر با پشتیبانی سالیوان که سفیر وقت آمریکا در تهران است به صورت مخفیانه وارد ایران می‌شود. همزمان شاه هم بختیار را به عنوان نخست‌وزیر انتخاب می‌کند. هایزر با سران ارتش ملاقات کرده و آنها به پشتیبانی از دولت بختیار تهییج می‌کند. از طرفی سالیوان هم مکررا نزد شاه رفته و او را به خروج از ایران تشویق می‌کند. شاه به بهانه درمان بیماری از ایران خارج می‌شود….
«بچه‌های محله گل‌ها»

کارگردان: داريوش ربيعي

دو پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ‌‌۸

مهدي فقيه، فرحناز منافي‌ظاهر، محرم رزاقي و مرتضي ذوالفقاري در سال ۱۳۵۷ برادر بزرگ تر عارف كه از فعالان انقلابي است از بردن برادر کوچکش عارف برای تظاهرات، شعارنويسي و جلسات و فعالیت‌های انقلابی خودداري مي‌كند. عارف به اتفاق دیگر دوستان و هم‌کلاسی‌هایش تصميم مي‌گيرد، خود به نحوی این فعالیت‌ها را انجام دهد شبانه اسپری رنگ تهیه می‌کنند و سرتاسر محله را به كمك دوستانش شعارنویسی می‌کنند. مامورین و فرماندهان کلانتری به‌دنبال افراد بزرگ تری هستند که آنها را دستگیر کنند. آنها كارهايي می‌کنند كه حتي بزرگ ترها از انجام آن وحشت دارند و مامورین هیچ‌گونه شکی به آنها نمی‌کنند. در ادامه یکی از مامورین با پیگیری متوجه آنها می‌شود و پس از شناسائی، فرزند خود را نیز در بین آنها  می‌بیند…!
«ضد گلوله»

کارگردان: مصطفی کیایی

دو پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۲۳:۳۰

مهدی هاشمی، مسعود کرامتی و ژاله صامتی اوج دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق است که مردی حدود ۵۰ ساله در تهران که مشغول قاچاق نوارهای لس‌آنجلسی و فیلم‌های ویدئویی بوده و در اثر یک اتفاق درمی‌یابد که توموری در سر دارد و تا دو ماه دیگر بیشتر زنده نخواهد ماند! از این‌رو تصمیم می‌گیرد که توبه کند و به‌جای انتظار مرگ به جبهه رفته و شهید شود….
«گذر»

کارگردان: یاسر طالبی

دو جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۸

آیت و احمد دو تن از نیروهای انقلابی هستند که مأموریت دارند تا یک چمدان را به منطقه‌ای در شمال ایران ببرند و تحویل دهند. احمد توسط نیروهای ساواک دستگیر می‌شود. ساواک احمد را شکنجه می‌کند؛ اما او جای آیت را لو نمی‌دهد. تا اینکه به سراغ خواهر آیت که همسر احمد است، می‌روند….
«اتاق ۳۱۱»

کارگردان: مجتبی بی‌طرفان

دو جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۵:۳۰

شهرام قائدی، بهنوش بختیاری و امیر غفارمنش اتاق ۳۱۱ داستان یک دزد را به تصویر می‌کشد که به‌دنبال تعقیب و گریز دستگیری‌اش وارد بیمارستانی می‌شود. او پس از ورود به اورژانس بیمارستان با دو پزشک دانشجو روبرو می‌شود که خراب‌کاری‌های آنها شبی پر ماجرا و کمدی در اتاق ۳۱۱ به‌وجود می‌آورد.
«آنچه گذشت»

کارگردان: رضا بهشتی

دو جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۳۰ :۲۳

محمود پاک نیت و بهرام ابراهیمی محمود غلامی مردی عائله‌مند است که روزگار خود را با کار بنایی می‌گذراند. بر اثر پیشامدی، نادانسته وارد فعالیتی انقلابی می‌شود و توسط ساواک دستگیر می‌شود. مامور ساواک که متوجه سادگی و زودباوری محمود شده، تصمیم می‌گیرد از محمود به‌عنوان عنصری نفوذی برای تخریب گروهی انقلابی و دستگیری چند نفر از کسبه و روحانیونی که در فعالیت‌های انقلابی شرکت دارند، استفاده کند….
«ترم زمستانی»

کارگردان: رضا بهشتی

سه پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۱۰

حمید مظفری و فریبا متخصص ترم زمستاني داستان جواني دانشجو در سال‌هاي پيش از انقلاب را روايت مي‌کند که پس از مدتي سکونت در خارج از کشور به ايران باز مي‌گردد. او به‌دنبال دوست صميمي و قديمي‌اش مي‌گردد؛ اما متوجه مي‌شود که تمام آثار وجودي دوستش را پاک کرده‌اند. جوان دانشجو که کنجکاو شده به جست‌وجوي خود ادامه مي‌دهد….
«آواز مردمان خوب»

کارگردان: صادق پروین آشتیانی

سه پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۱۵

مهسا کرامتی و کوروش سلیمانی جلال و خسرو هر دو زندانیان سیاسی هستند که به‌شدت شکنجه می‌شوند تا به فعالیت‌های سیاسی خود اعتراف کنند. جلال بسیار مقاوم است و در برابر شکنجه‌ها ایستادگی می‌کند. اما خسرو نمی‌تواند مقاومت کند و به ساواکیان قول همکاری می‌دهد! جلال مرید یکی از فعالان سیاسی (مصطفی) است و تصمیم دارد راه او را دنبال کند. ساواکیان که از جلال ناامید شده‌اند تصمیم می‌گیرند او را آزاد کنند تا با زیر نظر گرفتن وی از فعالیت‌های او مطلع شوند. آنها خسرو را نیز به‌همراه جلال آزاد می‌کنند. او مامور می‌شود تا از طریق برقراری رابطه‌ی عمیق دوستی از فعالیت‌های جلال سر درآورد….
«کمی آن سوتر»

کارگردان: محمد درمنش

سه جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۰

امیرحسین مدرس، محمد کاسبی و جعفر دهقان قصه اين فيلم درباره‌ی ناصر ساواکي سابق است که تمام اين سال‌ها را به‌صورت مخفيانه زندگي کرده است. او  بسته‌هاي مشکوکي دريافت مي‌کند بسته‌هايي که حاوي تسبيح و عکس خود او در روزگار جواني است وي پس از کش و قوس‌هاي فراوان سعي دارد فرستنده بسته‌ها را پيدا کند و در هر بار جستجو به‌وسيله فلاش‌بک با يکي از سوژه‌هايش در دوران پيش از انقلاب و شکنجه‌ها، جناياتي که مرتکب شده است به يادش مي‌آيد.
«لارستان ۶:۳۰ بامداد»

کارگردان: حسین غضنفری

چهار پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۲۰:۳۰

داریوش فرهنگ و حدیثه تهرانی به‌دنبال مرگ دانشمند هسته‌ای به‌نام دکتر بهرامی سروان فخیمی و دخترش که تیم قتل اداره آگاهی هستند درگیر پرونده می‌شوند با یک پرونده عادی سر و کار ندارد چون کسی که کشته شده دکتر بهرامی نیست! با دخالت نیروهای اطلاعات مشخص می‌شود مقتول بدل دکتر بهرامی است و تمام این ماجرا تله نیروهای اطلاعات است برای به دام انداختن گروه ترور اسرائیلی! در نهایت سروان فخیمی به کمک عوامل اطلاعاتی موفق به دستگیری سر کرده باند می‌شود.
«موهبت الهی»

کارگردان: نیک هام

چهار جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۲۱:۳۰

رابرت دنیرو، گرگ کینی یر و ربکا رومین استاموس پل و جسی پدر و مادری هستند که کودک خود آدام را بر اثر تصادف رانندگی از دست داده‌اند و مادر با اصرار از یک متخصص علوم پزشکی می‌خواهد فرزندشان را در فرایندی غیرقانونی و پیچیده شبیه‌سازی کند و او را به همان شکل که بود به آنها بازگرداند. این اتفاق می‌افتد، اما آدام ویژگی‌ها و رفتارهای عجیب و غریبی از خود بروز می‌دهد که با شخصیت فرزندشان بسیار متفاوت است. حتی آدام در حالتی خلسه‌وار خود را به جای آدم‌های دیگر می‌بیند و از مسائل و افرادی صحبت می‌کند که به خاطرات گذشته‌های وی مربوط است.
«روز برمی‌آید»

کارگردان: بیژن میرباقری

پنج پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

یکتا ناصر، امیر آقایی و داریوش فرهنگ در اسفند ۱۳۵۷، یک زن که سال‌ها پیش از انقلاب در زندان بوده، به همراه همسرش که از انقلابیون است، به قصد استراحت به نقطه‌ای کوهستانی سفر می‌کنند. در این سفر آنها با مردی آشنا می‌شوند که زن معتقد است بازجوی وی بوده است!
انیمیشن «توربو»

کارگردان: دیوید سورن

پنج جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۸

توربو نام حلزون مهربان و دوست داشتنی است که آرزوی بزرگی در سر دارد. او دوست دارد سریع‌ترین حلزون جهان لقب بگیرد. او در تلاش است این رویای بچگی خود را به عمل بپوشاند و برای این کار به برادرش متوسل می‌شود و از او می‌خواهد در این مسیر او را راهنمایی کند و بالاخره هم موفق می‌شود.
«زن خوب، مرد خوب»

کارگردان: علی اسدالهی

 

پنج جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، فریبا نادری و شبنم فرشادجو امین عاشق دختری به‌نام گل است، که به عشق امین جواب رد می‌دهد. امین سراغ دوستش که به‌تازگی به پرورش شترمرغ رو آورده، می‌رود. دوستش در حال آزمایش و تولید دارویی برای ایجاد حس مهربانی است! مقداری از گوشت شترمرغ را به امین می‌دهد برای بازاریابی. امین گوشت را به قصابی می‌برد و دو باجناق (ایرج و تورج) که به همراه همسرانشان (نغمه و نگار) برای گردش به پارک چیتگر آمده‌اند؛ گوشت را خریده و کباب می‌کنند. نگار و نغمه که بسیار غرغرو هستند وقتی کباب را می‌خورند تغییر رفتار می‌دهند و کاملا مطیع همسرانشان می‌شوند. باجناق‌ها تحقیق می‌کنند تا راز مهربانی همسرانشان را کشف کنند…!
«در اعماق خطوط»

کارگردان: محمدصادق بکتاشیان

 

 

 

 

شما پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۲۴

جهانبخش سلطانی، رضا مولایی و رحمان باقریان رسول رحمانی یک جوان پدر از دست داده است؛ که علاقمند به هنر خوشنویسی می‌باشد و از یزد به تهران آمده و با مشکلاتی که دارد، برای امتحان خوشنویسی ثبت نام می‌کند. او نزد سرایدار انجمن خوشنویسان مدتی زندگی کرده و تحت آموزش رئیس انجمن، یعنی آقای درگاهی قرار می‌گیرد. محمود، داماد درگاهی، از مبارزان و فعالان انقلاب است و در شبیخون ساواک مجروح شده و به زندان افتاده، رسول نیز ناخواسته مورد اتهام ساواک قرار می‌گیرد و پس از بازداشت تحت شکنجه ساواک رنج زیادی را تحمل می‌کند. او پس از آزادی، نمونه خطی را به درگاهی ارائه می‌دهد و این بار برخلاف قبل مورد پذیرش استاد واقع می‌شود و بدین ترتیب حکم استادی‌اش را در هنر خوشنویسی دریافت می‌کند….
«در برابر باد»

کارگردان: حسین تبریزی

 

 

 

 

شما جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

تیرداد کیایی، بهزاد رحیم خانی و بهرنگ علوی  بازیگران امیر پزشکی‏ است که پس از سال‏ها تحصیل در خارج از کشور، در سال ۱۳۶۵ به زادگاهش، روستایی در کردستان برمی‏گردد او به خواست پدرش (جهانگیر خان) مامور می‏شود همبازی دوران کودکی‌اش که اکنون دریافته برادر ناتنی او بوده پیدا کند. امیر می‏فهمد برادر برای نجات یک مبارز سیاسی، از خدمت سربازی فرار کرده است. تیمور که نظامی پیرو حکومت پهلوی است، امیر را بر سر دوراهی قرار می‏دهد او باید میان جان لیلا (همان مبارز سیاسی) که در کودکی دلبسته او بود و جان برادر یکی را انتخاب کند. در جدال نهایی، تیمور برادر را می‏کشد و لیلا نجات پیدا می‏کند اما تیمور نیز توسط یک زن کشته می‏شود.
انیمیشن «خاندان پهلوی»

کارگردان: سعید ترخانی و وحید نیک‌گو

 

 

 

کودک پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه

ساعت ۱۴

در این انیمیشن برخی از مسائل خانوادگی شاه لابه‌لای روایت تاریخی داستان مطرح شده است. برای مثال خاطراتی از جشن‌های ۲۵۰۰ ساله و چگونگی برگزاری آن روایت می‌شود. شاه در روایت خاطرات، همواره سعی دارد خودش را موجه نشان دهد، اما خدمتکار یا شخصیت‌های دیگری که وجود دارند از اشتباهات او پرده برمی‌دارند و نشان می‌دهند که او با اشتباهات و ظلم‌های بسیاری حکومت کرده است.
«کلاس سوم ب»

کارگردان: غلام‌رضا رمضانی

 

شما جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۴

 

جمشید جهان‌دیده، سوگل طهماسبی و بهروز شعیبی خبر رفتن آقای گلچین از مدرسه در اواسط سال تحصیلی، بچه‌های کلاس سوم ب را خیلی ناراحت می‌کند. آنها که معلمشان را بسیار دوست دارند، برای بازگرداندنش با هم متحد شده و سعی می‌کنند تا معلم جایگزین را منصرف ‌کنند….
«شب دهم»

کارگردان: جمال شورجه

 

امید جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۸

 

جهانبخش سلطانی، ولی شیراندامی و ملیحه نیکجومند عزيز سحرخيز، در شب دهم ماه محرم پس از ديگري خيابان عزاداران با ماموران ارتش، كه به حمايت از چند آمريكايي مست به خيابان آمده‌اند، از مهلكه مي‌گريزد و همسرش را تنها رها مي‌كند….
«گومورا»

کارگردان: ماتئو گارونه

 

افق جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۰

تونی سرویلو در این فیلم بخشی از فجایع مافیای ناپل، را خواهیم دید که در اقتصاد ایتالیا و زندگی مردم عادی منطقه به وجود می‌آورند.

 

«باشگاه سری»

کارگردان: جمال شورجه

 

 

افق جمعه ۱۳ بهمن‌ماه

ساعت ۱۸:۳۰

جمشید هاشم‌پور و فرهاد اصلانی فرمانده كشتی تجاری (ایران رشادت)، پس از بارگیری در بندر فیلیپین متوجه می‌شود عوامل دشمن یك محموله مواد شیمیایی را وارد كشتی كرده‌اند. آنها قصد دارند طی نقشه‌ای حساب شده خبرنگاران و دست اندركاران محیط زیست را در سنگاپور بر روی عرشه كشتی حاضر كنند تا با تبلیغاتی دروغین خبر تولید و نگهداری سلاح‌های شیمیایی كشتار جمعی توسط ایران را به جهان مخابره كنند! فرمانده و افرادش تصمیم می‌گیرند كه با نقشه‌ی دیگری با این توطئه مقابله كنند.

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :