چاپ
وقتی «پوران درخشنده» نام فیلمنامه نویس را تغییر می دهد/مطلبی:«هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» را من نوشتم

30نماایران،سعید مطلبی نویسنده قدیمی سینمای ایران که در نگارش برخی از آثار خاطره انگیز و از جمله «برزخیها»، «دادا» و «تاراج» نقش داشته است در گفتگویی که با فریدون جیرانی در «۳۵» داشته است ۳ سال بعد از ساخت افشا کرده که فیلمنامه «هیس دخترها فریاد نمی زنند» را او نوشته است.

به گزارش ۳۰نماایران به نقل از سینماروزان سعید مطلبی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کدام فیملنامه هایش را بیشتر دوست دارد گفت: فیلمنامه ای که با همکاری درخشنده نوشتم یعنی «هیس دخترها فریاد نمی زنند» را خیلی دوست دارم؛ البته زمان قرارداد قرار شد هر دو نفر اسممان در تیتراژ باشد اما چون فکر می کردند موضوع فیلم حساس است ترجیح دادم اسم آدم مستعاری کنار نام پوران درخشنده روی فیلمنامه بیاید!!!

وی ادامه داد: «میخواهم زنده بمانم» را خیلی دوست دارم؛ «تاراج» را خیلی دوست دارم و همین طور «دادا» را چون دیالوگهایش هم نوار شده بود و فروخته می شد. از میان کارهای قبل از انقلاب هم «صلات ظهر» را خیلی دوست دارم.

جالب است که نام سعید مطلبی به عنوان نویسنده اصلی در حالی در تیتراژ «هیس دخترها فریاد نمی زنند» نیامده و در همه این سه سال هم نامی از وی برده نشد که پوران درخشنده به خاطر «هیس…» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره ای به نام «زنان مستقل آمریکا» را هم دریافت کرده بود بدون اینکه نامی از سعید مطلبی ببرد!

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :