چاپ
«انجمن سینمای جوان»؛ زمین گل کوچیک سازمان سینمایی!

30نماایران،طی حکمی از سوی حجت الله ایوبی «رییس سازمان سینمایی»، سید صادق موسوی به عنوان «رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران» منصوب شد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، غمر زیادی از دولت تدبیروامید نمانده است اما تغییر و تحولات در سازمان سینمایی آن همچنان ادامه دارد و شاید تنها نهادی که در حلقه محدود حجت الله ایوبی تبدیل به گل کوچک شده «انجمن سینمای جوانان ایران» است که در آغاز دولت مدیر سابق روابط غمومی فیلم فجر «حبیب ایل بیگی» به این سمت رسید و بعد که محمد احسانی به تلویزیون بازگشت جایگزین وی شد.

براساس این گزارش، فرید فرخنده کیش که با رفتن ایل بیگی به ساختمان آرژانتین تکیه زد به واسطه عدم تسلط کافی بر مجموعه بزرگ و موازی کاری سازمان سینمایی با تاسیس مدرسه ملی سینما و ناتوانی در برگزاری جشنواره فیلم کوتاه باعث شد تا زمزمه های رفتنش خیلی زودتر به گوش برسد که امروز خبر رسمی آن منتشر شد.

حجت الله ایوبی طی حمکی سید صادق موسوی که رئیس دفترش بود را به سمت مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران منصوب کرد که سابقه مدیریتی وی در حوزه سینما به مدیریت روابط عمومی جشنواره فیلم فجر برمی گردد که در آن هم موفقیت نسبی داشت اما جدای از وجود گزینه های بهتر اما به راستی چرا حلقه مدیران انتخابی آقای رییس محدوده به چند نفر شده است؟! آنهم در نهادی به وسعت انجمن سینمای جوانان که می تواند در تربیت فیلمسازان نقش مهمی را ایفا کند اما نزدیک به چهار سال است که در این حوزه هیچ گونه نوآوری و بلوغ فیلمساز مهمی را شاهد نیستیم.

«جناب آقای سید صادق موسوی؛ نظر به دانش و تجربه و شایستگی هایتان و به استناد مواد ۱۱ و ۱۴ اساسنامه انجمن سینمای جوانان ایران و مصوبه هیأت محترم امنای انجمن به موجب این حکم به سمت «رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران» منصوب می شوید؛موفقیت هایتان در مسئولیت های مهم فرهنگی و هنری گذشته، خوش‌فکری و ارتباطات گسترده و مفیدتان با چهره های فرهنگی ، علمی و دانشگاهی نوید بخش روزگاری خوب و پر رونق برای بزرگترین مدرسه سینمایی کشور است. امید است با نگاه ملی و جهانی  پرشتاب و بی درنگ انجمن سینمای جوانان را از حاشیه ها و چالش های های دست و پاگیر و بی اهمیت رهانیده و راه را برای قدرت نمایی هرچه بیشتر جوانان پرشور کشور بازکنید. به عنوان مدیری خلاق، جوان و دانش آموخته بکوشید در لایه های گوناگون مدیریت انجمن زمینه های هم افزایی تجربه های ارزشمند بزرگان و پیشکسوتان و شور و انرژی  جوانان خلاق را فراهم کنید.

رسیدگی فوری به مسائل و مشکلات انجمن در تهران و شهرستانها، تجهیز دفاتر انجمن در استان ها و تلاش برای ایجاد فرصت های برابر از جمله مأموریت های شما در این مسئولیت مهم است. همکاری و همفکری با مدرسه ملی سینمای ایران و ایجاد پیوند عمیق و پیوسته بین این دونهاد کمک شایانی به ارتقاء سطح دانش و تجربه در سینمای ایران خواهد کرد؛ ضمن تقدیر از تلاش های مشفقانه جناب آقای فرید فرخنده کیش و همکاران شان موفقیت روز افزونتان را در این مسئولیت مهم از خداوند متعال خواستارم.»

سید صادق موسوی متولد سال ۱۳۵۸ و فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی از دانشگاه تهران است.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :