چاپ
مارتن فجر داغ تر می شود؛ هیات انتخاب جشنواره فجر به فیلم های مهم نزدیک می شود

30نماایران،با اتمام مهلت ارایه فیلم‌ها به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، هیات انتخاب جشنواره روزهای پرکاری را سپری می‌کنند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران به نقل از فارس،آخرین زمان تحویل نسخه نهایی فیلم راه یافته به جشنواره (به صورتDCP) ، روز چهار شنبه اول دی۱۳۹۵ بود و هر فیلمی که قرار بود به جشنواره ارایه شود حتماً ارایه شده و قوانین جشنواره را برای انتخاب و داوری پذیرفته است. با توجه به اعلام دبیرخانه جشنواره فیلم فجر  ۳۷ فیلم اول و ۷۳ فیلم بلند سینمایی برای حضور در بخش «چشم‌انداز سینمای ایران» فرم پر کرده‌اند که باید دید چه تعداد از این فیلم‌ها برای حضور در جشنواره ارایه شده اند.

با احتساب به این تعداد فیلم تاکنون هیات انتخاب بیش از ۵۰ فیلم را مورد ارزیابی قراردادند و برای دیدن همه آثار مجبور به حضور هر روزه در موزه سینما هستند. از روز پنج‌شنبه از هیات انتخاب خواسته شد تا روزانه به دیدن فیلم‌های جشنواره به ارزیابی آثار بپردازند.

تنها فیلمی که از فیلمسازان باسابقه سینمای ایران برای هیات انتخاب به نمایش درآمده فیلم «یک روز بخصوص» همایون اسعدیان و «گشت ۲» سعید سهیلی است و فیلمسازان با سابقه سینمای ایران از جمله حمید نعمت‌اله، مهدی کرم‌پور، مهدی صباغ زاده، احمدرضا معتمدی، تهمینه میلانی، پوران درخشنده، مسعود جعفری جوزانی، محمد هادی کریمی و وحید جلیلوند به نمایش در نیامده است.

جالب است که همانگونه که کارشناسان به این مهم تاکید داشتند که وقتی تمام جوایز مختلف سینمایی به یک فیلم ارایه می‌شود خط و مشی را در سینمای ایران تبیین می‌کند، در میان آثار به نمایش درآمده برای هیات انتخاب چند فیلم با مضمون و محتوای فیلم «ابدو یک روز» به نمایش ساخته و ارایه شده که قابل پیش بینی بود.

کارگردان این فیلم سعید روستایی نیز با فیلمنامه «سد معبر» ساخته محسن قرایی همان فضا را تکرار کرده اما آنگونه که درباره فیلم صحبت شده است محسن قرایی به خوبی از عهده کار برآمده و کار قابل توجهی ارایه شده است.

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :