چاپ
پایانی برای یک انتظار ۲۷ ساله / آیا اسکار به فیلم ترسناک توجه می کند؟!

30نماایران: به فاصله چند ساعت مانده تا شروع مراسم آکادمی اسکار و در میان همه گمانه زنی ها در بخش بهترین فیلم صحبت بر سر فیلم هایی است که توانسته اند مسیر کسب جوایزشان را هموارتر رفته باشند و اسکار می تواند با دیدن یک مسیر پرافتخار انتخاب راحت تری داشته باشد اما فارغ از همه این گمانه زنی ها نزدیک و مشابه می خواهیم در 30نماایران از فیلمی بگوییم که می تواند پایانی باشد برای یک انتظار 27 ساله برای توجه دوباره به فیلم هایی که در ژانر ترسناک ساخته شده اند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، فیلم «برو بیرون» که در ژانر ترسناک ساخته شده است، از جمله فیلم های مهمی است که امشب در رقابت های اسکار در رشته بهترین فیلم حضور دارد و با فیلم های دیگری چون «دانکرک»، «با نام خودت صدایم کن»، «لیدی برد»، «نخ خیالی»، «تاریک‌ترین ساعت»، «پست»، «شکل آب» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» به رقابت می پردازد که در گونه ترسناک نیسند و این فیلم در گیشه هم جزو شگفتی های منحصر به فرد محسوب می شود.

براساس این گزارش،فیلم ترسناک و معمایی برو بیرون Get Out به کارگردانی جوردن پیل یکی از آثار شاخص مستقل در سینمای ۲۰۱۷ بود. اولین نمایش اين فيلم ترسناك و معمايي در جشنواره فیلم ساندنس انجام شد. و بعد از آن توسط یونیورسال در سينماي آمريكا منتشر شد. برو بیرون پدیده اکران بهار سال ۲۰۱۷ لقب گرفته است و به عنوان یکی از تحسین شده‌ترین فیلمهای ترسناک تاریخ سینما شناخته می‌شود. فیلم با استقبال خیره کننده منتقدین و تماشاگران همراه بوده است و توانسته تحسین منتقدان را به خاطر فضاسازی، کارگردانی، نویسندگی و بازیگری دریافت کند.

فیلم در وبسایت راتن تومیتوز بر پایه ۲۱۸ نقد امتیاز باورنکردنی ۹۹/۱۰۰ را دارد و درمتاکریتیک نیز بر اساس ۴۸ رای امتیاز ۸۴/۱۰۰ را دریافت کرده است همچنین امتیاز این فیلم در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها(IMDB) نمره ۷٫۷/۱۰ می‌باشد.برو بیرون با بودجه‌ای ۴٬۵ میلیون دلاری ساخته شد اما در گیشه به فروشی ۲۵۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد که موفقیتی بزرگ محسوب می‌شود.

کریس جوان سیاهپوست همراه با رز که دختری دانشجو و سفید پوست است قصد ازدواج با یکدیگر را دارند اما قبل از آنکه بتوانند به این تصمیم جامه عمل بپوشانند از طرف والدینشان به یک ملاقات عجیب در روستایی دور افتاده دعوت می‌شوند. گرچه ابتدا به نظر می‌رسد این دعوت صرفاً یک ملاقات معمولی است اما مشخص می‌شود ماجرا به طور کلی چیز دیگری بوده است…

بازيگران: دنیل کالویا در نقش کریس واشینگتن؛ الیسون ویلیامز در نقش رز آرمیتیج؛ کاترین کینر در نقش میسی آرمیتیج؛اریکا الکساندر در نقش کارآگاه لاتویا؛ برادلی وایتفورد در نقش دن آرمیتیج؛ کلب لندری جونز در نقش جرمی آرمیتیج؛ لیل رل هاوری در نقش رود ویلیامز؛ کیت استنفیلد در نقش اندرو لوگان کینگ؛ بتی گابریل در نقش جورجینا؛ مارکوس هندرسون در نقش والتر؛ استیون روت در نقش جیم هادسون

«برو بيرون» در گلدن‌گلوب ۲۰۱۸ در بخش بهترين فيلم موزيكال و كمدي نامزد دريافت جايزه شده است و توجه بیشتر گلدن گلاب به رقبای این فیلم در اسکار، شاید اندکی از امیدهای توجه دوباره اسکار به ژانر ترسناک را کاهش دهد اما بد نیست نگاهی کنیم به تاریخچه اسکار در توجه به فیلم های ترسناک.

۱۶٫Alien و Aliens (اسکار بهترین جلوه های ویژه برای هر دو فیلم و اسکار بهترین تدوین موسیقی برای Aliens)سال ۱۹۷۲ و ۱۹۸۶
۱۵٫Sleepy Hollow (اسکار بهترین طراحی تولید)سال ۱۹۹۹
۱۴٫Rosemary’s Baby (اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای روث گوردون)سال ۱۹۶۸
۱۳٫ The Fly (اسکار بهترین چهره پردازی)سال ۱۹۸۶
۱۲٫Misery (اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای کتی بیتس) سال ۱۹۹۰
۱۱٫ Jaws ( اسکار بهترین تدوین صدا و بهترین تدوین فیلم و بهترین موسیقی فیلم) سال ۱۹۷۵
۱۰٫Black Swan (اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای ناتالی پورتمن) سال ۲۰۱۰
۹٫An American Werewolf in London ( اسکار بهترین چهره پردازی) سال ۱۹۸۱
۸٫The Omen (اسکار بهترین موسیقی فیلم برای جری گلداسمیت) سال ۱۹۷۶
۷٫Bram Stoker’s Dracula (اسکار بهترین طراحی لباس و بهترین تدوین صدا و بهترین چهره پردازی) سال ۱۹۹۲
۶٫?Whatever Happened To Baby Jane (اسکار بهترین طراحی لباس) سال ۱۹۶۲
۵٫ Dr. Jekyll and Mr. Hyde (اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فدریک مارچ) سال ۱۹۳۱
۴٫ The Phantom of the Opera (اسکار بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی تولید) سال ۱۹۴۳
۳٫The Picture of Dorian Gray (اسکار بهترین فیلم برداری) سال ۱۹۴۵
۲٫The Exorcist (اسکار بهترین میکس صدا و بهترین فیلمنامه اقتباسی) سال ۱۹۷۳
۱٫The Silence of the Lambs (اسکار بهترین نقش اول مرد برای آنتونی هاپکینز و بهترین نقش اول زن برای جودی فاستر و بهترین کارگردانی برای جاناتان دمی و جایزه اسکار بهترین فیلم و اسکار بهترین فیلنامه اقتباسی) سال ۱۹۹۱ (پر افتخارترین فیلم ترسناک)

در میان این اسامی فیلم هایی که در ژانر ترسناک ساخته شده بودند،تنها «سکوت بره ها» است که توانسته در رشته بهترین فیلم و دیگر رشته های مهم در اسکار افتخار کسب کند و از آن زمان ۲۷ سال می گذرد و امشب در میان رقبای بروبیرون که به مراتب برخی از آنها چندین برابر بودجه تولیدی آن را هزینه ساخت کرده اند،باید دید که این سکون ۲۷ ساله شکسته می شود تا فیلمی در ژانر ترستاک برنده بهترین فیلم شود؟!

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :