چاپ
فیلم متوهم «شکل آب» با چهار اسکار به خانه رفت

30نماایران: برگزیدگان اسکار در حالی خود را شناختند که توجه چهار جایزه به فیلم متوسط و متوهم «شکل آب» و راضی نگه داشتن دیگر فیلم ها با جایزه فنی از نکات قابل توجه اسکار در این سالها و ادامه همان مسیر خارج از پیش بینی ها بود.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،ساعاتی پیش نودمین اسکار با معرفی برگزیدگانش کار خود را به پایان برد.

براساس این گزارش،اجرای این مراسم مانند سال پیش بر عهده جیمی کیمل بوده است.

بهترین فیلم:«شکل آب»

نامزدها: «دانکرک»، «با نام خودت صدایم کن»، «لیدی برد»، «برو بیرون»، «نخ خیالی»، «تاریک‌ترین ساعت»، «پست»، «شکل آب» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر زن: فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»

نامزدها:سالی هاوکینز در «شکل آب»، فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»، مارگو رابی در «من، تونیا»، سیرشا رونان در «لیدی برد» و مریل استریپ در «پست»

بهترین بازیگر مرد: گری اولدمن در «تاریک‌ترین ساعت»‌

نامزدها:تیموتی شلمی در «با نام خودت صدایم کن»، دنیل دی‌لوئیس در «نخ خیالی»، دنیل کالویا در «برو بیرون»، گری اولدمن در «تاریک‌ترین ساعت»‌ و دنزل واشنگتن در «رومن جی.اسرائیل»

بهترین کارگردانی: گیرمو دل‌تورو برای «شکل آب»

نامزدها:کریستوفر نولان برای «دانکرک»، جردن پیل برای «برو بیرون»، گرتا گرویگ برای «لیدی برد»، گیرمو دل‌تورو برای «شکل آب» و پل توماس اندرسون برای «نخ خیالی» (Phantom Thread)

بهترین بازیگر مرد (نقش مکمل)سم راکول در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری»

نامزدها:ویلم دفو در «پروژه فلوریدا»، وودی هرلسون در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری»، سم راکول در «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری»، ریچارد جنکینز در «شکل آب» و کریستوفر پلامر در «همه پول‌های جهان»

بهترین بازیگر زن (نقش مکمل): آلیسون جنی در «من، تونیا»

نامزدها:آلیسون جنی در «من، تونیا»، مری جی.بلایژ در « MUDBOUND»، لزلی منویل در «نخ خیالی»، لاری متکالف در «لیدی برد» و اوکتاویا اسپنسر در «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (غیراقتباسی): جردی پیل برای «برو بیرون»

نامزدها:کمیل نانجیانی و امیلی وی.گوردن برای «بیمار بزرگ»، جردی پیل برای «برو بیرون»، گرتا گرویگ برای «لیدی برد»، مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» و گیرمو دل‌تورو به همراه ونسا تیلور برای «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (اقتباسی): جیمز آیوری برای «با نام خودت صدایم کن»

نامزدها:جیمز آیوری برای «با نام خودت صدایم کن»، اسکات نوستاتر و مایکل اچ.وبر برای «هنرمند فاجعه»، اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین برای «لوگان»، آرون سرکین برای «بازی مالی» و ویرجیل ویلیامز به همراه دی ریس برای «MUDBOUND»

بهترین انیمیشن:«کوکو»

نامزدها:«ونسان عاشق»، «فردیناند»، «کوکو»، «نان آور» و «بچه رییس»

بهترین مستند«ایکاروس»

نامزدها:« آباکوس: به قدر کافی کوچک است، تا زندانی شود»، «چهره‌ها، مکان‌ها»، «ایکاروس»، «آخرین مرد حلب» و «استرانگ آیلند»

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان:«زنی شگفت‌انگیز» از شیلی

نامزدها:«زنی شگفت‌انگیز» از شیلی، «توهین» از لبنان، «بی عشق»‌ از روسیه، «در جسم و جان» از مجارستان و «میدان»‌ از سوئد

بهترین فیلمبرداری: «بلیدرانر ۲۰۴۹»

نامزدها: «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «تاریک‌ترین ساعت»، «شکل آب» و «MUDBOUND»

بهترین موسیقی متن: الکساندر دسپلا برای فیلم «شکل آب»

نامزدها:«دانکرک»، «نخ خیالی»، «شکل آب»، «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» و «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین ترانه: « Mighty River»‌ در فیلم «مادباند»، « Mystery of Love» در فیلم «با نام خود صدایم کن»، «Remember Me» در فیلم «کوکو»،‌ « Stand Up for Something» در فیلم «مارشال» و «This is Me» در فیلم «برترین شومن»

بهترین چهره‌پردازی:«تاریک‌ترین ساعت»

نامزدها:«تاریک‌ترین ساعت»، «ویکتوریا و عبدل» و «اعجوبه» (Wonder)

بهترین تدوین:«دانکرک»

نامزدها:«بیبی راننده»، «دانکرک»، «من، تونیا»، «شکل آب» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»

بهترین جلو‌‌ه‌های ویژه تصویری: «بلیدرانر ۲۰۴۹»

نامزدها:«بلیدرانر ۲۰۴۹»، «نگهبانان کهکشان»، «کنگ: جزیره جمجمه»، «نبرد برای سیاره میمون‌ها» و «جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای»

بهترین طراحی صحنه«شکل آب»

نامزدها:«دیو و دلبر»، «بلید رانر»، «شکل آب»، «تاریک‌ترین ساعت» و «دانکرک»

بهترین طراحی لباس«نخ خیال»

نامزدها:«دیو و دلبر»، «تاریک‌ترین ساعت»، «نخ خیالی»، «ویکتوریا و عبدل» و «شکل آب»

بهترین انیمیشن کوتاه: «بسکتبال محبوب»، «گاردن پارتی»، «لو»، «فضای منفی» و «شعر انقلابی»

بهترین فیلم کوتاه: «کودک خاموش»

نامزدها:«ابتدایی دیکالب»، «ساعت یازده»، «کودک خاموش»، «همه ما» و «برادرزاده‌ام ایمت»

بهترین میکس صدا:«دانکرک»

نامزدها:«بیبی راننده»، «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «شکل آب»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین مونتاژ صدا«دانکرک»

«بیبی راننده»، «بلیدرانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «شکل آب»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :