چاپ
«هنروتجربه» به دنبال راهکار درست پخش دولتی با دریافت سالن بیشتر!

30نماایران: با شروع سال جدید راه اندازی گروه پخش دولتی «هنروتجربه» وارد چهارمین سال فعالیتش می شود و در این مدت شیوه اجرا و مدیریتی این گروه با نقدها و گلایه های بسیاری روبرو بوده است اما بیشتر وقت آنها به گسترده شدن فعالیت کاری مدیران و سرانشان صرف شد، بعد از انتقادات بسیار در جلسه رییس سازمان سینمایی با اهالی رسانه، در سال جدید این گروه تصمیم دارد تا سروسامانی به وضعیت اکرانشان دهد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در شرایطی که وضعیت مدیریتی و سیاست گذاری گروه دولتی «هنروتجربه» با نقدهای بسیاری مواجه است، این گروه تصمیم گرفته است که در سال جدید نسبت به وضعیت اکران فیلمهای انتخابی شان بازنگری جدی کند، این در حالی است که وضعیت بحران زده اکران این فیلم ها از طرفی ظرفیت اکران بدنه سینما را گرفته است و از سوی دیگر به دنبال سانس های گردشی فیلم ها باعث شده است که مخاطبان اندک این گونه فیلم ها برای هماهنگی دچار مشکل شوند.

براساس این گرارش، در اطلاعیه این گروه دولتی پخش آمده است:

سینمای هنر و تجربه جهت افزایش بهره‌وری سالن‌های سینمایی خود با استفاده از نظرات فیلمسازان، مخاطبان و منتقدان سینمای ایران از اول سال ۱۳۹۷ نسبت به تغییر روش اکران فیلم‌ها در این گروه سینمایی اقدام خواهد کرد.

بر اساس این تصمیم جدول برنامه نمایش فیلم‌ها از ۴۵ روز به ۱۵ روز تقلیل می‌یابد و فیلم‌های سینمایی و مستند که پیش بینی استقبال مخاطب از آنها بیشتر است بصورت ثابت در سینماهای کوروش ، فرهنگ و باغ کتاب به نمایش در خواهند آمد و سایر فیلم‌ها با مخاطب محدودتر بصورت چرخشی در سینماهای موزه سینما، خانه هنرمندان و چارسو نمایش داده خواهند شد.

در هر برنامه ۱۵ روز ادامه اکران فیلمها با منظور نمودن تعداد مخاطبین بیشتر براساس روش جدید و بهرهوری بالاتر خواهد بود. بدیهی است فیلم‌ها همچنان در طول زمان به مدت میانگین ۲ تا ۶ ماه بر پرده سینماها نمایش خود را ( با در نظر داشتن میزان استقبال حداقلی مخاطب ) دنبال خواهند کرد.

سینمای هنر وتجربه تلاش وافر دارد با رعایت رفتارشناسی مخاطب این نوع سینما شرایط جدیدی را برای استقبال بیشتر از فیلمهای هنر وتجربه توسط مخاطبان مهیا سازد.

سینمای خانه هنرمندان همچنان مرکز اصلی نمایش فیلمهای مستند و کوتاه خواهد بود و امید داریم پردیس سینمایی باغ کتاب با وجود فضای فرهنگی و هنری پیرامون خود به مرور پذیرای همیشگی علاقمندان سینمای مستند و کوتاه شود و بعد از تعطیلات عید نمایش فیلم های مستتد و کوتاه در پردیس باغ کتاب آغاز خواهد شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :