چاپ
غیبت «راه رفتن روی سیم» معتمدی در فجر جهانی موجه شد!

30نماایران:فهرست فیلم‌های ایرانی پذیرفته شده در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر تکمیل شد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در حالی که احمدرضا معتمدی فیلم جدیدش «سوتفاهم» با بودجه ارگانی سازمان اوج در جشنواره ملی رونمایی شد اما فیلم قبلی اش که گفته می شد دچار ممیزی شده است و «بوف کور» نام داشت که به «راه رفتن روی سیم» تغییر عنوان داده است به بخش جهانی فیلم فجر راه یافته است، این در حالی است که فیلم های راه نیافته به بخش ملی در اقدامی متقاضی حضور در بخش جهانی فیلم فجر می شود.

براساس این گزارش،در بخش جام جهان نما یا همان جشنواره جشنواره‌ها در کنار آثاری از دیگر کشورها فیلم های ایرانی «درساژ» ساخته پویا بادکوبه، «راه رفتن روی سیم» ساخته احمدرضا معتمدی و «هندی و هرمز» ساخته عباس امینی پذیرفته شده و در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آیند.

از بین این آثار برخی اولین نمایش جشنواره‌ای خود را پیش از این در ایران داشته اند و برخی دیگر نیز اولین رونمایی خود را در جشنواره های خارجی چون برلین تجربه کرده‌اند.

فیلم های خارجی بخش «جشنواره جشنواره‌ها» نیز نوعی خانواده، غول، مربی زندگی، معجزه، فراموشی می‌سراید، روزی روزگاری در نوامبر، غرش، رستاخیز، هرگز ترکم نکن، حفار، آن سوی واژه‌ها هستند.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :