چاپ
راز «شان علی استون» فاش شد!

30نماایران: اولیور استون امروز در نشست خبری گوشه ای از زندگی شخصی اش را فاش کرد که مشخص شد مادر شان علی استون، زنی مسلمان لبنانی بوده است.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، سال ۹۰ بود که شان استون، فرزند اولیور استون به ایران آمد و بعد از گفتگوهای متعدد درباره انگیزه آمدنش و اینکه بدش نمی آید که فیلمی در ایران بسازد گفت:اگر قرار باشد در اينجا فيلمي بسازم بايد اطلاعات بيشتري داشته باشم چرا كه فيلمهايي كه از ايران به آمريكا آمده بيشتر آثار مخالف بوده كه من توجهي به آنها نمي‌كردم و دوست دارم به عنوان يك آمريكايي فيلم بسازم و اداي كسي را در نياورم.

این صحبت های شان استون فقط به همین مصاحبه ختم نشد و وی در برنامه راز با اجرای نادر طالب زاده رسما اعلام کرد که مسلمان شده است و نام علی را هم برای خود برگزیده است و در مصاحبه ای هم گفت:من بر این باورم که اسلام ادامه رسالت پیامبران خدا از حضرت ابراهیم (ع) تا حضرت عیسی (ع) است. اگر حضرت موسی (ع) شریعت را آورد، حضرت عیسی (ع) تقوا را، حضرت محمد (ص) الگوی معرفت و دانش است. من همیشه خداپرست بوده‌ام، در نتیجه تغییر خداپرستی که نداده‌ام بلکه با پذیرفتن اسلام به آغوش اسلام آمده‌ام. شهادتین من گسترش دین من است با اعلام این که حضرت محمد (ص) پیامبر و فرستاده خداوند است.

شان اسم عامیانه و دنیایی من است، کریستوفر اسم مسیحی من، استون اسم یهودی است که از پدرم به ارث برده‌ام؛ پدری که با همه زندگی خود برای گفتن حقیقت ریسک بزرگی کرده است و علی اسم اسلامی و روحانی من است برای عدالت خواهی. من از حضرت علی (ع) یاد گرفتم که در مقابل هیچ کس غیر از الله سجده نکنم.

بعد از خروج او از ایران زمزمه هایی مبنی بر عدم وابستکی اولیور به شان مطرح شد که همه در یک خبر باقی ماند و خبری از این خانواده در ایران نشد تا اینکه با اضافه شدن نادر طالب زاده به تیم جشنواره جهانی پیشنهاد دعوت از اولیور استون مطرح شد و این فیلمساز ضدجریان آمریکا به ایران آمد و البته خبری از فرزندش نبود تا اینکه اولیور با دیدن یک خبرنگار لبنانی رازی را از زندگی اش برملا کرد و گفت: همسر اول من خانم زیبایی لبنانی بود که البته الان هم زیباست و از سالها قبل با مردم لبنان و طبیعت زیبای آن آشنا بودم اما همسر فعلی من یک خانم کره ای است.

با این صحبت های اولیور استون آنچه که برملا شد مادر شان که همسر اول اولیور محسوب می شود یک زن لبنانی مسلمان بوده است و از ابتدا شان علی با اسلام آشنا بوده است و چه بسا که از ابتدا این دین را پذیرفته بوده است و حضورش در آن سال در ایران تنها محدود به تبلیغات شده است که برداشت های ناصوابی را می توان از آن داشت!

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :