چاپ
حیدریان نامه کانون کارگردانان را به حوزه پژوهشی ارجاع داد / جایگاه صنف در تصمیم گیری های رییس سازمان در اندازه یک شعار!

30نماایران: محمدمهدی حیدریان؛رییس سازمان سینمایی به سبک همیشگی اش با نامه کانون کارگردانان،جامعه صنفی تهیه کنندگان،انجمن تهیه کنندگان مستقل و انجمن منتقدان رفتار کرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، بعد از انتقاد رسانه های دلسوز از طیف تمامیت خواه سینما که مدتی است در محافلی تحت عنوان جشنواره جهانی و هنروتجربه در حال فعالیت هستند، کانون کارگردانان در نامه ای خواستار ادغام جشنواره جهانی و ملی شد که البته با حمایت اکثریت چند صنف دیگر این درخواست جدی تر شد.

براساس این گزارش، در حالی که انتظار می رفت محمدمهدی حیدریان حداقل در این موضوع که خواسته اکثریت سینمای ایران است به صورت جدی تر وارد شود اما در مصاحبه ای با ایلنا گفت:نامه‌نگاری؛ شروع خوبی است و ما هم از آن استقبال می‌کنیم زیرا نشان از دیدن یک مساله و حرکت برای اصلاح آن است.

وی افزود:این نامه نشان می دهد تعدادی از دلسوزان و علاقمندان وقت گذاشته و بعد از تفکر، تحلیلی را پیرامون یک مساله سینمایی و یک رویداد سینمایی ارایه کرده و پیشنهاداتی داده‌اند و ما نیز نامه آنها را همراه با پیشنهادات به حوزه پژوهشی سازمان ارجاع کردیم.

اینکه رییس سازمان سینمایی در بسیاری از مسائل خودش شخصا ورود نمی کند به نوع سیاست حیدریان در مقابل بسیاری از موضوعات سینما برمی گردد که برای هیچ یک از آنها نمی توان چشم انداز مفیدی را در نظر گرفت اما این شکل اظهار نظر و از زیر بار تصمیم فرار کردن درنگاه اول به هوشمندی او برمی گردد که تلاش می کند تا مخالفان خود را به حداقل برساند و مقابل آنها قراتر نگیرد اما این شکل اظهار نظر در برابر خواسته صنوف نشان می دهد که حیدریان به صنف نگاه جدی در جهت تصمیم گیری های مهم ندارد، آن هم در شرایطی که می خواهد شعب خانه سینما را در کشور دایر کند!

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :