چاپ
اولین اعتراض ها به پخش فوتبال در سینما/ کیایی: استادیوم آزادی را هم به ما بدهند تا در آن فیلم اکران کنیم

30نماایران: به دنبال موافقت نیروی انتظامی با پخش فوتبال در سینما، سخنگوی شورای صنفی هم اعلام کرد که باید رضایت صاحبان فیلم برآورده شود تا سینمادار مجوز پخش فوتبال در سینما بگیرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در حالی که این روزها فیلم هایی در سینماها به اکران درآمدند که جزو امیدهای فروش بالا هستند اما شرایط اکران و سینماها و همچنین نزدیکی به ایام جام جهانی و امتحانات معادلات اکران و فروش را دچار چالش کرده است، صاجبان فیلم ها این روزها تمام تلاششان را برای فروش بهتر فیلمهایشان می کنند اما از آن سو صحبت بر سر نمایش فوتبال جام جهانی هم به بحث روز سینمادارها تبدیل شده است.

براساس این گزارش، فرجی؛ سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: انجمن سینماداران باید سینماهایی که شرایط پخش فوتبال را دارند به نیروی انتظامی معرفی کنند تا مجوزهای لازم در این زمینه از سوی نیروی انتظامی صادر شود. علاوه بر آن سینماداران باید از صاحبان فیلم هایی که سانس نمایش آثارشان همزمان با نمایش فوتبال است، مجوز گرفته و رضایت آنها را کسب کنند.

این در حالی است که صاحبان فیلم ها از نمایش فوتبال در سینماها رضایت ندارند و می توانند این اعتراض را از طریق صنف مطرح کنند اما مصطفی کیایی که این روزها «چهارراه استانبول» را در اکران دارد و به فروش یک میلیاردی رسیده است از این تصمیم ابراز ناراحتی کرده است و گفت: من اصلا با این موضوع موافق نیستم و به نظرم کار درستی هم نیست چون فوتبال و سینما هر کدام جای خود را دارند و قرار نیست در سالن سینما فوتبال پخش شود که اگر این طور باشد استادیوم آزادی را هم به ما بدهند تا در آن فیلم اکران کنیم.

طی تجربه سالهای گذشته دیده شده که نمایش فوتبال در سینماها منجر به خسارت های بسیاری برای سینماها شده است و تماشاگران تحت هیجانات تماشای فوتبال منجر به تغییر کاربری سینما شده اند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :