چاپ
عباسیان: آن ۲۱ ميليارد هزینه جشنواره داخلی در سال اقتصاد مقاومتي چي شد؟

30نماایران: در شرایطی که این روزها با شفاف سازی بودجه های دریافتی سینماگران مدعی مستقل در محافل سینمایی ادامه دارد اما در آن سو بودجه جشنواره ها از جمله جهانی فیلم فجر هم مورد انتقاد جدی است و بسیاری از اهالی سینما و رسانه خواستار ادغام دوباره بخش ملی و جهانی شدند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، رضا میرکریمی؛ دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در مصاحبه ای در پاسخ به بودجه بالا جشنواره جهانی نسبت به فعالیت های آن گفت:فقط نمی دانم چرا دوستانی که اینقدر نگران بودجه هستند در مواردی که مثلا یک جشنواره داخلی با ۲۱ میلیارد هزینه برگزار می شود سکوت می کنند و بیانیه نمی دهند.

براساس این گزارش، ابراهیم داروغه زاده؛ معاون اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی هم در واکنش به این صحبت میرکریمی که گویا منظورش جشنواره ملی بوده است، چند روز پیش در توییتی واکنش تندی نسبت به آن داشت و نوشت: چرا با اطلاعات غلط جشنواره ملی رو نابود میکنی؟ کل هزینه ما چهارمیلیارد و هفتصد میلیون تومان بوده است که یک میلیارد و دویست میلیون تومان آن از طریق فروش بلیط برگشته به خزانه، یعتی کلا ما سه و نیم میلیارد تومان خرج گذاشتیم روی دست دولت!

این جنگ رسانه ای دو دبیر در حالی شکل گرفت که با واکنش بسیاری از اهالی سینما در شبکه های مجازی همراه بود و به تازگی محمدرضا عباسیان؛دبیر جشنواره سی و یکم فیلم فجر و رییس اسبق موسسه رسانه های تصویری در گفتگو با جوان گفت:آيا مؤسسه رسانه‌هاي تصويري در زمان فعلي سودده است يا زيان ده، خوب است اين را اعلام كنند. در زماني كه بنده مؤسسه را از آقاي داروغه زاده تحويل گرفتم مؤسسه زيان‌ده بود ولي آن را به سود دهي رسانديم. همين حالا مؤسسه در وضعيت زيان ده قرار دارد. اگر زيان ده نيست بيايند اعلام كنند. الان اين رقم ۲۱ميلياردي كه آقاي ميركريمي اعلام كرده رقم درستي است،بيايند شفاف بگويند كه خرج چه چيزي شده است؟ همينطور سال‌هاي ۹۳، ۹۴ و ۹۵ را شفاف كنند. اينكه ادعا كنند شفاف‌سازي مي‌كنيم و بعد هيچ خبري نشود كه درست نيست. شفاف‌سازي يعني اينكه آن ۲۱ ميليارد در سال اقتصاد مقاومتي چي شد؟ كجا رفت. چقدر هزينه‌هاي جاري بوده و چقدر صرف امور ديگر شده است. درباره مؤسسه رسانه‌هاي تصويري كه سؤالات زيادي وجود دارد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :