چاپ
عسگرپور مُنکر شناخت همکارش شد / نمی‌دانستم چنین گرایشات سیاسی دارد!

30نماایران:مجموعه تلویزیونی «رهایم نکن» سریال رمضانی شبکه سوم سیما است که ساعت ۲۱ هرشب پخش می شود و شب گذشته در ادامه همان الگوهای امتحان پس داده به پایان رسید.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،«رهایم نکن» عنوان سریالی است که از ابتدای ماه مبارک رمضان هر شب همزمان با افطار روی آنتن شبکه سه می‌رود. سریالی که به‌طور آشکار با کنار هم قرار گرفتن مولفه‌ها و مضامین تکراری و کلیشه‌ای ساخته شده است و شب گذشته قسمت پایانی آن پخش شد.

براساس این گزارش، نکته قابل تأمل، نامی است که هر شب در تیتراژ سریال «رهایم نکن» به عنوان «همکار نویسنده» دیده می‌شود. جمیله دارالشفایی که به سفارش صداوسیما در نگارش سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان همکاری کرده است، یکی از نویسندگان تابلودار جریان شبه‌روشنفکری است که البته هیچ اثر قابل توجه و مهمی نیز در کارنامه خود ندارد و بیشتر به خاطر حواشی سیاسی شهرت یافته است. چنانکه جمیله دارالشفایی مدتی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در سال ۸۸ بازداشت شده بود.

روزنامه جوان نیز نوشته است: وقتی به برخی صفحات اجتماعی جمیله دارالشفایی در فضای مجازی سر می‌زنیم قرینه فضای سکولار سریال رهایم نکن خودش را نشان می‌دهد. دفاع از جنبش براندازسبز، چهارشنبه‌های سفید مسیح علی‌نژاد، دختران به اصطلاح خیابان انقلاب و…

حالا اگر نویسنده سریال رهایم نکن واقعاً دل پاکی داشت که منجر به اخلاق‌مداری بدون دین‌مداری‌اش می‌شد حرجی نبود اما برخی توئیت‌های او نشان می‌دهد علی القاعده آدم خیلی اخلاق مداری هم نیست. اشاره به نوع ادبیات او در یکی از توئیت هایش عیار اخلاق مداری نویسنده سریال ماه رمضانی را نشان می‌دهد. «خب می‌بینم که باردارتون کردم! با توئیت‌هام درباره سریالم، در مجموع از قسمت‌های سه شب اخیر راضی بودم، فحش هم زیاد خوردم در این شونزده شب و پوستم کلفت شد، نقد هم زیاد بود که در سریال‌های بعدی حواسم هست.»

مدتی بعد از این حواشی ایجاد شده از سوی جمیله دارالشفایی، کارگردان مجموعه «رهایم نکن» محمد مهدی عسگرپور در واکنتشی عجیب گفت:آشنایی من با خانم دارالشفایی برمی‌گردد به فیلم متولد ۶۵؛ آن فیلم هم که به این فضاها ربطی ندارد. بخشی از مدل دیالوگ‌نویسی و روابط بین جوانان و نسل قبل برایم جذاب بود. تا اینکه طرح این سریال را نوشتم. طرح اولیه تا خلاصه سکانس‌ها را من نوشتم. چون این کار به شدت متکی به داستان است و مهم خلاصه سکانس‌ها بود. چیزی بالا پایین نشد. وقتی بحث تولید مطرح شد یک ماه بعد از خلاصه سکانس‌ها باید فیلمبرداری را شروع  می‌کردیم باید یک فیلمنامه‌نویس دعوت می‌شد. بیشتر فیلمنامه‌نویسان سرکار بودند و قرعه به نام جمیله دارالشفایی افتاد. نمی‌دانستم چنین گرایشات سیاسی دارند، چراکه درگیر فضاهای مجازی نبوده‌ام و کماکان هم نیستم. این را هم بدانید در فیلمبرداری بخش قابل توجهی از فیلمنامه را دوباره تغییر دادم تا آن چیزی بشود که من دوست داشتم.  نقش ایشان در مجموعه سریال آنقدر زیاد نشد به همین دلیل از ابتدا قرار بود نام ایشان در کنار من به عنوان فیلمنامه‌نویس نوشته شود اما به دلیل کم بودن حجم حضورشان، نامشان به عنوان همکار فیلمنامه‌نویس در تیتراژ آمد. حالا چون درگیر این حواشی شدیم می‌گویم خلاصه سکانس‌ها از جمله قصه فرناز ۸ ماه قبل‌تر نوشته شد و سند ۲۰۳۰ را نخواندم و شرمندگی‌های من است که فقط کلیت این سند را خوانده‌ام و البته جزئیات به یک فهم نیاز دارد. من فکر می‌کنم ماجرای “رهایم نکن” ربطی به آن سند دارد. اینجا می‌گوییم یک دختر به دلیل زیاده‌خواهی ممکن است در دام بیفتد. ما می‌خواهیم به خانواده بگوییم با این پدیده روبرو شدید چطور باید با آن برخورد کنید!؟

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :