چاپ
بازداشت بازیگر زن در تجمع اعتراضی علیه ترامپ

30نماایران:سوزان ساراندون در حرکتی اعتراضی برای حمایت از پناهجویان شرکت کرد و در نتیجه آن بازداشت شد. 

به گزارش سایت ۳۰نماایران،پلیس واشنگتن تأیید کرد که پنج‌شنبه ۷ تیر ۵۷۵ نفر را به جرم شرکت در تجمع اعتراضی غیرقانونی بازداشت کرده است.

براساس این گزارش،این افراد در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی دولت آمریکا که بر اساس آن کودکان از خانواده‌ها جدا می‌شدند دست به اعتراض زده بودند.
در میان افراد معترض که جلوی ساختمان سنای آمریکا جمع شده بودند، سوزان ساراندون بازیگر برنده اسکار نیز حضور داشت. او در توییتر اعلام کرد که جزو افراد بازداشتی بود.

ساراندون سابقه حضور در این دست حرکت‌ها را دارد. او سال ۱۹۹۹ نیز در جریان اعتراض به تیراندازی پلیس به یک نوجوان سیاه‌پوست بازداشت شده بود.

در این حرکت اعتراضی زنان شعار می‌دادند که «ما اهمیت می‌دهیم». این شعار کنایه‌ای به ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ است که چندی پیش لباسی به تن کرد که روی آن بر عکس این شعار نوشته شده بود.

هفته گذشته دونالد ترامپ بر اثر فشار‌های وارد شده از سوی افکار عمومی مجبور شد فرمانی اجرایی صادر کند که بر اساس آن نباید فرزندان مهاجران غیرقانونی را از خانواده جدا کرد. هر چند منتقدان نگران کودکانی هستند که پیش از این فرمان از پدر و مادر خود جدا شده‌اند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :