چاپ
سروش صحت بعد از داوری جشنواره کودک: بهتر است فیلمسازان ما خودشان را به روز کنند / فیلم ها توجهی به تغییر نسل ندارند

30نماایران: سروش صحت؛داور جشنواره کودک در دوره اخیر جشنواره گفت:فیلم سازان ما توجهی به تغییر نسل نداشته اند و هنوز هم دغدغه بچه های دهه ۵۰ و ۶۰ در فیلم هایشان دیده می شود. از آن زمان ۴۰ سال گذشته وبچه ها آن زمان قابل مقایسه با کودکان امروز نیستند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، جشنواره کودک اصفهان در حالی چندی پیش به پایان رسید که کمتر فیلمی از این جشنواره توانسته اکران گسترده دریافت کند و طی هر دوره چندین فیلمساز این حوزه هستند که با دریافت بودجه از بنیاد سینمایی فارابی اقدام به ساخت فیلم می کنند و در نهایت به همان اکران جشنواره ای محدود می شود.

سروش صحت از سینماگران فعال که امسال داور جشنواره کودک هم بود درباره فیلم های حاضر در این جشنواره در گفتگویی با آی فیلم گفت:به نظرم بهتر است فیلمسازان ما خودشان را به روز کنند. با دیدن فیلم ها به این نتیجه رسیدم که فیلم سازان ما توجهی به تغییر نسل نداشته اند و هنوز هم دغدغه بچه های دهه ۵۰ و ۶۰ در فیلم هایشان دیده می شود. از آن زمان ۴۰ سال گذشته وبچه ها آن زمان قابل مقایسه با کودکان امروز نیستند. اساسا ریتم زندگی کودکان امروز با نسل دهه ۶۰ خیلی متفاوت است و این در آثار فیلمسازان دیده نمی شود.

وی درباره کارگردانی خود در سینما هم خاطرنشان کرد:یک  فیلمنامه سینمایی با ایمان صفایی نوشته ام که  مثل همه کارهای من رگه هایی از طنز دارد .اگر شرایط مهیا باشد تصمیم دارم این کار را بسازم و بعد از آن هم به سراغ ساخت فوق لیسانسیه ها خواهم رفت.سالهاست تصمیم دارم یک فیلم سینمایی کارگردانی کنم و امیدوارم امسال این اتفاق محقق شود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :