چاپ
آخر هفته تلویزیون / از سفیر تا استشهادی برای خدا

30نماایران:تعطیلات آخر این هفته، تلویزیون شاهد پخش ۳۰ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن خواهد شد. دو فیلم قدیمی «سفیر» با بازی فرامرز قریبیان و «افق» با بازی جهانبخش سلطانی از جمله این آثار هستند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،با آغاز ماه محرم، مجموعه فیلم‌های سینمایی که قرار است پنج‌شنبه و جمعه از شبکه‌های مختلف سیما پخش شوند، شامل آثار دفاع مقدس، تاریخ اسلام، فیلم‌هایی با مضامین معنوی یا ملودرام‌ها هستند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «سبز به رنگ زمرد»، «شب بارانی»، «یک تابستان پرهیجان»، «سفیر»، «لب دریا»، «آن‌سوی اقیانوس»، «دستکش»، «محیا»، «محافظ»، «حداکثر محکومیت»، «شهرت اسب‌ها»، «یتیم‌خانه ایران»، «رویای شفاف»، «استشهادی برای خدا»، «تنهایی»، «تراکتور خاکستری ۲»، «هوآمولان» «تشخیص قتل»، «روزی که مینا گم شد»، «مرد خاک»، «دنیای مخفی آریئتی»، «صدای پای من»، «رودخانه ویند» و «افق»، پنج‌شنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ شهریور از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

جدا از فیلم‌های بالا که در ادامه مطلب، توضیح بیشتری در موردشان داده خواهد شد، شبکه نمایش هم مثل هر روز، شاهد پخش چند فیلم سینمایی است. «طوفان سفید»، «درخت پرتقال شیرین من» و «ترون»، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور در ساعت‌های ۱۱، ۱۹، ۲۱ روی آنتن این شبکه می‌روند. همچنین فیلم‌های «جزیره شاتر»، «نمک حلال» و «اراده قوی»، جمعه ۲۳ شهریور در ساعت‌های ۱۵، ۱۷ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

شبکه یک

–  فیلم تلویزیونی «سبز به رنگ زمرد» به کارگردانی سیدروح‌الله حجازی، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی رابعه مدنی، رحمان باقریان و علیرضا جعفری خواهیم دید: «جنگ چند سالی است به پایان رسیده و مادر پیری در خانه‌اش بالای تپه مشرف به روستا و در کوران زمستان سوزناک در انتظار بازگشت فرزند مفقودالاثرش است. اتاق، وسایل و حتی مغازه پسرش را در روستا نگه داشته و هر روز وارسی می‌کند به امید آن روز که پسرش بازگردد. او به همین نیت چندین سال است که روضه‌ای بر پا کرده و نذر می‌کند تا فرزندش به آغوشش برگردد. اما بارش برف زیاد و بسته شدن جاده مانع از ادای نذرش می‌شود. او نگران ادای دین‌اش است که از سوی مداح در راه مانده کسی خودش را به مجلس روضه پیرزن می‌رساند…»

– فیلم تلویزیونی «شب بارانی» به کارگردانی نادر مقدس، جمعه ۲۳ شهریور ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «رحمان، جوان معتمد روستا در اثر تصادفی می‌میرد. همسرش مهدخت در فراق او با تلاش زیاد کارهای زندگی و کشاورزی را ادامه می‌دهد. محرم نزدیک است. اسماعیل نوحه‌خوان جوان روستا اعلام می‌کند که نمی‌تواند امسال به جای پدرش (صادق) در روز عاشورا نوحه‌خوانی کند. پیگیری مرگ رحمان توسط مهدخت و پاسگاه آنها را به سرنخ‌هایی می‌رساند. مهدخت متاثر از فضای محرم، به گذشت و بخشش می‌اندیشد…»

در این فیلم آزاده شمس و محمد ساربان هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو

– فیلم سینمایی «یک تابستان پرهیجان» به کارگردانی فرانسیس لکلرک، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «تعدادی از دانش آموزان ۱۲ ساله در تابستان با تیم بیسبال مدرسه دچار مشکل و مجبور می‌شوند در آن شرکت نداشته باشند. مدرسه که به دلیل کمبود امکانات، شرایط تشکیل تیم دیگری را ندارد، دانش آموزان را تشویق به شرکت در اردوی تابستانی می‌کند. مارتن که یکی از این دانش آموزان است، به دلیل علاقه وافر به بیسبال از این موضوع سرخورده می‌شود، سرانجام پدرش او را کمک می‌کند تا بار دیگر به بیسبال بپردازد. پدر مارتن تیمی دیگر تشکیل می‌دهد و آنها را به مسابقه با تیم مدرسه دعوت می‌کند که این موضوع با پیروزی تیم آنها (پدر مارتن) به پایان می‌رسد.

در این فیلم سینمایی، پاتریک روبیتیل و پیر لوک فانک نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «سفیر» به کارگردانی فریبرز صالح، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «قیس ابن مسهر، نماینده امام حسین(ع)، با نامه‌ای برای سلیمان خزاعی به طرف کوفه می‌رود. در راه به‌دست راهداران ابن زیاد، والی کوفه دستگیر و به زندان می‌افتد. قیس قبل از دستگیری نامه را از بین می‌برد و در زندان، زندانیان را بر ضد زندانبان می‌شوراند. حسین‌بن نمیر، فرمانده راهداران، قیس را به زندان ابن‌زیاد در کوفه منتقل می‌کند. خالد از قیس می‌خواهد که در مسجد سخنرانی کند و به دروغ به مردم بگوید که امام قصد بیعت با یزید را دارد. قیس می‌پذیرد اما در روز موعود علیه یزید سخنرانی می‌کند. ابن زیاد، که به خشم آمده او را از فراز ارگ به پائین پرتاب کرده و به شهادت می‌رساند.

در این فیلم، فرامرز قریبیان، عزت‌الله مقبلی و جلال پیشواییان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «لب دریا» به کارگردانی حمید نعمت‌اله، جمعه  ۲۳ شهریور ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «مینو و مجید زوج جوانی هستند که با وجود طی شدن چند سال از زندگی مشترک‌شان و داشتن یک پسر نوجوان، دائم با هم دچار کشمکش و دعوا هستند و فضای متشنجی در زندگی‌شان وجود دارد. در این بین، شبی پس از جرّ و بحثی که بین آنها شکل می‌گیرد، مینو پسرشان سروش را برداشته و به منزل خواهرش می‌رود. مجید هم که به دنبال این است تا مدتی به تنهایی و بدون جنگ اعصاب زندگی کند، از این تصمیم استقبال می‌کند. با گذشت چند روز، مجید به شدت دلگیر پسرش سروش می‌شود و با رفتن به منزل خواهر مینو، او را با خود به خانه می‌آورد….

حسن معجونی، ماه‌چهره خلیلی و علی سلیمانی بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «آن‌سوی اقیانوس» به کارگردانی ایزابل کلیفِلد، جمعه ۲۳ شهریور ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی اِما بِیدینگ، راسولی توماس و رابرت گویسدِک در مورد خانم یودیت، یک روانشناس کودک و نوجوان است که درگیر درمان دو پسر ۸ و ۹ ساله و یک دختر ۱۵ ساله است. او که خود با کریستیان (نامزدش) مشکل دارد، در پی یافتن راه حلی برای بیماران خود است. نامزدش او را ترک می‌کند و بعد از مدتی پشیمان می‌شود، اما یودیت او را نمی پذیرد و …

– فیلم سینمایی «دستکش» به کارگردانی ووسوک کانگ، جمعه ۲۳ شهریور، ساعت۳۰ : ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جائی یئونگ جونگ، سئون یو و شین ایل کانگ خواهیم دید: «کیم ستاره محبوب بیسبال است که مدتی‌ است تمرکز خود را از دست داده و شروع به خرابکاری کرده است. کمیته انضباطی او را برای مدتی به حالت تعلیق درآورده و مدیر برنامه‌هایش برای آن‌که مسئول باشگاه را راضی کند و نشان دهد کیم در حال بازیافتن تمرکز خود است، کیم را به مدرسه نیمه ناشنوایان می‌برد تا مربیگری تیم بیسبال آنها را به عهده بگیرد…»

شبکه سه

– فیلم سینمایی «محیا» به کارگردانی اکبر خواجویی، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی شهاب حسینی، الهام حمیدی و برزو ارجمند خواهیم دید: «جاوید دانشجوی پزشکی که از دیدن مردگان هراس دارد، به طور اتفاقی در یک مراسم ختم در گورستان، با محیا، دختری که بعدها درمی‌یابد همکار او در بیمارستان است؛ آشنا می‌شود و پس از مدتی از او خواستگاری می‌کند اما جواب رد می‌شنود. این در حالی است که شهره، دخترخاله جاوید که به او علاقه‌مند است، از شیراز به منزل جاوید می‌آید؛ اما جاوید به شهره می‌گوید که مایل به ازدواج با او نیست. جاوید پس از اصرار فراوان برای خواستگاری از محیا متوجه می‌شود پدر و مادر او غسال هستند و گاهی خودش هم در شستن مرده‌ها به والدینش کمک می‌کند…!»

– فیلم سینمایی «محافظ» به کارگردانی تیل شوایگر، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «نینا و دوستش هر دو از کودکی در پرورشگاه زندگی کرده‌اند و اکنون خدمتکاران یک هتل هستند. در جریان یک ماجرای ناخواسته، دوست نینا توسط یک تاجر بین‌المللی اسلحه، در همان هتل به قتل می‌رسد. غافل از اینکه نینا در گوشه‌ای از اتاق شاهد این ماجراست. پس از وقوع این اتفاق نینا به چند مامور امنیتی سپرده می‌شود. ماکس یکی از ماموران است که حفظ جان دختر برای او بسیار مهم و حیاتی است. او و همکارانش نینا را به خانه‌ امن می‌برند اما مدت کوتاهی نمی‌گذرد که خانه‌ امن توسط افراد مسلح مورد هجوم قرار می‌گیرد…»

نومان آکار، ولکر آلبرتز و لوید بتمن بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «حداکثر محکومیت» به کارگردانی کئونی واکس من، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «کراس به همراه دوستان خود از جمله منینگ مامور می‌شود تا بر تعطیلی زندانی که در آن جانیان بسیار خطرناک نگهداری می‌شوند، نظارت داشته باشد. یک روز پیش از انتقال زندانیان توسط او، دو زن توسط نیروهای امنیتی به زندان منتقل می‌شوند. در حین تلاش افراد برای تخلیه‌ بازداشتگاه، گروهی با حکم انتقال آن دو زن با نام‌های سمنتا و شارلوت به زندان می‌رسند. نگهبانان به انتقال تنها دو زندانی مشکوک شده و سعی در بررسی ماجرا می‌کنند. در این میان درگیری شدیدی میان مهاجمان و نگهبانان درمی‌گیرد…»

استیون سیگال، مایکل پیره و استیو آستین در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «شهرت اسب‌ها» به کارگردانی اوتو ریتز، جمعه ۲۳ شهریور ساعت ۱۰ روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «هانزی بروکنر که صاحب یک مزرعه و اسطبل اسب است؛ پنج سال پیش دختر خود را بر اثر یک سانحه از دست می‌دهد و همسرش که توان رویایی با این غم را نداشته او را ترک می‌کند. همسر او آنا،  دکتر یتیم‌خانه‌ای در مجاورت مزرعه است. بعد از گذشت ۵ سال، آنا به یتیم‌خانه بازگشته تا مدت کوتاهی در آنجا اقامت کند و از حال بچه‌ها باخبر شود. او با دختری به نام نیکی که یک سال است به آنجا آمده آشنا شده و درگیر مسائل روحی او می‌شود. هانزی نیز به طور تصادفی با نیکی آشنا شده و حضور او در زندگی آنها باعث می‌شود تا این زوج مشکلات گذشته را فراموش کنند.»

در این فیلم سینمایی جان ارنست هینترسر، پیا باریچ و ماتیلدا کروکل نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، جمعه ۲۳ شهریور ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران»، داستان قحطی بزرگ ایران در جنگ جهانی اول را روایت می‌کند.

علیرام نورایی، فرخ نعمتی، انوشیروان ارجمند و بهار محمدپور بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «رویای شفاف» به کارگردانی کیم جون سونگ، جمعه ۲۳ شهریور ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی خوجین چان، سو گو و سوک هو جان خواهیم دید: «دائه هو یک روزنامه‌نگار است که در جریان شرکت در یک جشن در پارکی در سئول، پسر خردسالش دزدیده می‌شود و وقتی دائه هو قصد گشتن برای پیدا کردن پسرش را دارد، توسط یک دارت آغشته به دارو بیهوش می‌شود. بعد از هوشیاری او به هر دری می‌زند تا ردی از ربایندگان پسرش بیابد ولی بی‌فایده است. یک‌سال بعد از ربوده شدن پسر دائه که مین‌وو نام دارد، او به نوعی هیپنوتیزم به‌نام رویای شفاف متوسل می‌شود که در خلال آن وارد نوعی خواب کنترل شده می‌شود و می‌تواند جزئیات روز ربوده شدن پسرش و آدم‌های محل حادثه را بخاطر بیاورد…!»

شبکه چهار

– فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» به کارگردانی علیرضا امینی، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «فتحی، راهبان قدیمی قطار در روزهای پایانی زندگی‌اش، برای جبران اتفاقات گذشته به روستای زادگاه خود بازمی‌گردد. او درصدد استشهادی برای خداست تا آسوده بمیرد…!»

در این فیلم سینمایی، جمشید هاشم‌پور، محسن تنابنده، احمد مهران‌فر و سروناز مستوفی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :