چاپ
اعتراف روزنامه آرمان/ در دام سناریوی ایوبی علیه شمقدری افتادیم!

30نماایران: با پایان ماموریت جواد شمقدری در سازمان سینمایی برخی رسانه ها از جمله روزنامه آرمان و یک خبرگزاری وابسته به دولت اقدام به تخریب جواد شمقدری کردند همانطور که برخی از این تخریبگران در دوران ایوبی و حیدریان در حال کنترات گرفتن جشنواره ها و دیگر سازمان های وابسته به سازمان سینمایی هستند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در گزارش امروز روزنامه آرمان در تیتر «رمزگشایی از سناریوی ایوبی برای تخریب مدیران سابق سینمایی» از جواد شمقدری؛ رییس اسبق سازمان سینمایی بابت انتشار کذب بر علیه وی عذرخواهی کرده است، در گزارش این روزنامه آمده است:

سال ۹۲ بود که حجت‌ا… ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی معرفی شد؛ او اگرچه تجربه وآگاهی کافی به حوزه سینما نداشت اما وعده‌هایی داد که با گذشت زمان مشخص شد، کارشناسی نبوده و قابلیت اجرا هم ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است؛ زیرا در عمل انتظارات حداقلی برآورده نشد. مدتی از مدیریت او بر کرسی ریاست سازمان سینمایی گذشت که با افزایش انتقادات نسبت به عملکردش روبه‌روشد و بجای تلاش برای رفع مشکلات حوزه مدیریتی‌اش با فرافکنی مسیری را در پیش گرفت که نشانی از راستی نداشت. اکنون به‌راحتی می‌شود از سناریوی او رمزگشایی‌کرد؛ ایوبی برای جبران کاستی‌ها و ضعف خود اقدام به خبرسازی‌های کذب، ابهام آفرینی، شبهه‌افکنی و ارائه اطلاعات نادرست به رسانه‌ها کرد که نمونه آن ادعایی درباره فیش‌های حقوقی مدیران سابق سازمان سینمایی بود. ادعایی که سریع مشخص شد غیرواقعی است. آن زمان حتی آقای جواد شمقدری در واکنش به اتهام‌زنی‌ها به مدیران سابق سازمان سینمایی‌گفته بود:«واقعا جاي تأسف است كه يك مدير چگونه با دروغگويي و ابهام‌آفريني زمينه‌ساز گسترش شايعه‌اي بي‌پايه و اساس مي‌شود.» شمقدری برای اثبات این ادعای کذب اقدام به انتشار فیش حقوقی‌اش هم کرد و بی‌اساس بودن ادعای ایوبی روشن شد! با گذشت ۳ سال از مدیریت ایوبی حتی بسیاری از سینماگران به عملکرد او انتقادات شدیدی داشتند و عنوان می‌کردند:‌« در دوره سه ساله کار آقای ایوبی به سینما لطمه وارد شد.» از سوی دیگر سناریوی ایجاد شائبه و خبرسازی علیه مدیران سابق سینمایی باعث شد رسانه‌های بسیاری تحت‌تاثیر اطلاعات غلط ارائه شده از سوی حجت‌ا…ایوبی قرار بگیرند. البته بعضی رسانه‌هایی هم بودند‌که در ازای این همراهی به منافعی هم رسیدند و کمک‌ها و پاداش‌هایی نصیبشان شد. اما در این ماجرا سایت‌های مختلف و از جمله روزنامه آرمان در دام سناریوی ایوبی افتادند. در همین مسیر روزنامه ‌آرمان گزارشی را براساس نوشته‌ها و گفته‌های او – که طبق اسناد مشخص شد آنچه درباره مدیران سابق سینمایی بیان کرده، واهی و کذب است- منتشر کرد. بنابراین از آنجا که پیامبر‌اکرم(ص) فرمودند:«حرمتِ حيثيت و آبروي مؤمن همانند حرمتِ جان و مال اوست» و امام صادق(ع) می‌فرمایند:«حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است» «آرمان» از آقای جواد شمقدری رسما عذرخواهی می‌نماید.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :