چاپ
نفوذ گروه فشار و تلویزیون بر سازمان سینمایی/ «ممنوعه» فعلا ممنوع شد!

30نماایران: با ساخت سریال های نمایش خانگی و موفقیت آنها که منجر به انتقادات بسیار به تلویزیون شد که نتوانسته اند موفقیت سریال هایی مثل شهرزاد،عاشقانه و ممنوعه را تکرار کنند، باعث شده که تلویزیون تمام قد تلاش کند تا جلوی این سریال ها و شبکه نمایش خانگی را بگیرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، تنها سه قسمت از سریال نمایش خانگی «ممنوعه» به کارگردانی امیرپورکیان به بازار عرضه شد که توسط برخی رسانه های جهت دار، به این سریال حمله شد، مجموعه ای که نمایشی از وضعیت امروز جوانان وابسته به پول مشکوک را به تصویر می کشد و سازوکار مستهجن آن ها را به زیبایی به تصویر کشیده است که می تواند مرجعی باشد برای سیاست گذاری مدیرانی که در حال تربیت نیروهای تحت عنوان ژن خوب هستند اما در میان مدیران سازمان سینمایی، ابراهیم داروغه زاده (معاون اداره کل نظارت و ارزشیابی) و محمدمهدی حیدریان (ریاست سازمان سینمایی) از این سریال و مضمونی که دارد، دفاع و استقبال کردند که مورد انتقاد یک گزارش خبری ۲۰:۳۰ توسط مدیر اسبق موسسه رسانه های تصویری شد که بزودی قرار است در تلویزیون هم به عنوان مجری حضور داشته باشد!

براساس این گزارش، حسین پارسایی؛ مدیر کل اداره نمایش خانگی در مصاحبه ای از تعلیق موقتی این سریال خبر داد، این در حالی است که به دلیل تقارن پخش این سریال با ایام سوگواری محرم از ابتدا قرار بود که این هفته «ممنوعه» پخش نشود.

به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، مدیرکل اداره نمایش خانگی در توضیح موضوع سریال ممنوعه گفت: سریال «ممنوعه» با موضوع آسیب‌های اجتماعی سعی در نقد انحراف و نشان دادن عقوبت تعدادی از جوان ها را دارد.

حسین پارسایی درباره ادامه سریال «ممنوعه» و رفع مواردی که باعث ایجاد سوء‌تفاهم و حساسیت شده، اظهار کرد: تا اعمال اصلاحات لازم جهت پیشگیری از سوء تعبیر در مخاطبان و اقشار مختلف جامعه اجازه نشر داده نخواهد شد.

در هفته‌های اخیر انتقادهایی درباره محتوای سریال «ممنوعه» در برخی رسانه‌ها و خصوصا صداوسیما مطرح شده است که توضیح برخی مدیران و سازندگان را در پی داشت.

بر همین اساس پارسایی در توضیحی ۲۱ شهریور ماه اعلام کرد، “«ممنوعه» یک سریال شبکه خانگی با برچسب ۱۶+ است؛ یعنی یک مجموعه ویژه بزرگسالان که به تقبیح رفتار و عملکرد افرادی می‌پردازد که سبک زندگی غربی را چه در ظاهر و چه در محتوا برگزیده‌اند.”

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: “والدین به جای اینکه راجع به سریالی که این آدم‌ها و روابط خطرناکشان را نشان می‌دهد احتمالا نگران باشند، ضروری است بدانند این مجموعه ویژه آنهاست؛ نه اطفال صغیر و نوجوانان و این موضوع در تمام اقلام تبلیغاتی فیلم ذکر شده است. همچنین شاید والدین پس از دیدن این مجموعه بر مراقبت‌هایشان بیفزایند و آگاهی‌هایشان از اتفاقات بیشتر شود.”

بازیگران «ممنوعه» به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: امیرحسین آرمان، علی استادی، خاطره اسدی، بهاره افشاری، محمد امین، پژمان بازغی، آتیلا پسیانی، امیر جعفری، هادی حجازی‌فر، الهه حصاری، سوگل خالقی، آناهیتا درگاهی، نیلوفر رجایی‌فر، لیلا زارع، نیما شعبانژاد، شهرام قائدی، مصطفی قدیری، نیکی کریمی، میلاد کی مرام، فاطمه گودرزی، مجید مظفری،نسرین نکیسا و شیدا یوسفی.

سریال «ممنوعه» داستان سه نسل را به صورت همزمان و پیوسته روایت می‌کند و به دغدغه های امروز جوانان و آسیب مسائل روز خانوادگی و اجتماعی می‌پردازد.

امیر پورکیان به عنوان کارگردان این سریال، فیلم «ناکوک» با مضمون اجتماعی را در کارنامه خود دارد که این فیلم منتخب فستیوال‌های دوربان آفریقا و کازان روسیه شد.

انتهای پیام

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :