چاپ
صاحبان فیلم ها در انتظار خانه سینما و سینمادار برای پرداخت سهمشان از جام جهانی!

30نماایران:دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران با اشاره به اینکه درآمد حاصل از فروش بلیت نمایش فوتبال جام جهانی در سینماها باید به حساب خانه سینما واریز می شد، تاکید کرد مساله را پیگیری می کند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در حالی که با تصمیم شورای صنفی و سازمان سینمایی نمایش فوتبال در سالن های سینما بلامانع شد از همان زمان در ۳۰نماایران بارها ضمن زیرسوال بردن این طرح، از تضعیف صاحبان فیلم ها نوشتیم و حالا بعد از گذشت سه ماه اما همچنان سهم تهیه کننده های سینما در حساب سینماداران و خانه سینما در حال رفت و آمد است به طوری که اگر زودتر این مبلغ به حساب صاحبان فیلم ها واریز می شد در شرایط اقتصادی امروز به سوددهی بهتری می رسیدند اما امروزه این سوددهی در جیب سینماداران است.

خبرگزاری مهر در گفتگویی با سیدضیاهاشمی؛دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران درباره روند پرداخت سهم فیلم ها گفت:پس از برگزاری جلسه بررسی چگونگی پرداخت سهم صاحبان فیلم ها از نمایش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها که روز ۳۱ تیر ماه در شورای عالی اکران برگزار شد، جزییات مورد نظر از جمله ارقام فروش بلیت ها و سینماهایی که در این طرح شرکت کردند مشخص و به خانه سینما اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۴۰ سینما به نمایش فوتبال های جام جهانی روسیه اختصاص داده شده بود، بیان کرد: در مجموع سه روز طلایی برای نمایش بازی های تیم ملی ایران در این سینماها در نظر گرفته شده بود، البته در کنار آن تعدادی بازی دیگر بود که رقم چندانی بلیت فروشی نداشتند.

دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران توضیح داد: برای سرعت بخشیدن به پرداخت های مورد نظر، یک حساب به نام خانه سینما در نظر گرفته شد تا سینماداران مبالغ مربوطه را به این شماره واریز کنند و در نهایت خانه سینما با صاحبان فیلم ها صحبت کند که یا مبالغ مورد نظر به آنها پرداخت و یا صرف امور خیریه شود.

وی تاکید کرد: اینکه چند سینما تا امروز مبالغ مورد نظر را پرداخت کرده اند، نمی دانم زیرا این بخش کار برعهده خانه سینما است.

هاشمی در پایان گفت: امروز دوشنبه ۲ مهرماه در صورت جلسه شورای عالی اکران قید خواهیم کرد تا ظرف ۴۸ ساعت سینماداران فیش واریزی خود را به کمیته انضباطی کارگروه اکران ارایه دهند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :