چاپ
عدم شفافیت درآمد جام جهانی سینماها / خانه سینما: پولی به حساب ما نیامده است!

30نماایران: به دنبال فقدان محل دقیق پول های درآمد حاصل از پخش جام جهانی، خانه سینما واریز هرگونه مبلغ تحت این عنوان را تکذیب کرد و از سیدضیاهاشمی که روز گذشته این خبر را اعلام کرده بود، در خواست کرد تا شورای عالی اکران باید در این باره نظر بدهد، چون نظارت عالیه بر موضوع اکران دارد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، با گذشت سه ماه از جام جهانی اما همچنان محل دقیق درآمد آن به سوال جدی این روزها تبدیل شده است به طوری که هر مسئول و کارگروهی از زیر بار شفافیت مالی و آماری آن سر باز می زند و در این میان تنها صاحب فیلم است که ضمن حذف سانس های نمایشش و عدم پرداخت مبلغ توافقی متضرر شده است و این ضرر هر روزه برای آن و سودآوری هر دقیقه ای برای صاحب محل پول است!

براساس این گزارش، سیدضیا هاشمی به عنوان رییس شورای عالی اکران در گفتگویی روز گذشته از واریز درآمد جام جهانی در خزانه خانه سینما خبر داد (اینجا) و تلویحا از صاحبان فیلم های درخواست کرد تا این درآمد هم به کار خیر اختصاص دهند!

مرتضی رزاق کریمی نائب رئیس هیأت مدیره خانه سینما، درباره آخرین وضعیت دریافت پول‌های حاصل از پخش فوتبال در سینما‌ها، به  باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: هنوز هیچ مبلغی به حساب خانه سینما واریز نشده است و به محض واریز شدن برنامه ریزی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

وی افزود: شورای عالی اکران باید در این باره نظر بدهد، چون نظارت عالیه بر موضوع اکران دارد.

گفتنی است؛ سید ضیاء هاشمی دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران، اعلام کرده است دوشنبه ۲ مهرماه در صورت جلسه شورای عالی اکران قید خواهیم کرد، ظرف ۴۸ ساعت سینماداران فیش واریزی خود را به کمیته انضباطی کارگروه اکران ارائه دهند.

پخش بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در سینماها از همان ابتدا با حواشی بسیاری روبرو بود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :