چاپ
اعتماد به تلویزیون در مرز فروریختن / «علی ولی‌خانی» در حمایت صد در صد مالی بوده است

30نماایران: با کاهش مقطعی قیمت دلار، تلویزیون در بازویی حمایتی از دولت با ساخت برنامه های خبری و گاه تصنعی تلاش کرد تا در بازار ارز و کاهش آن تاثیر مطلوب داشته باشد اما در این میان یک گزارش خبری و تصویر مردی که از پایین آمدن دلار خوشحال بود در شبکه های اجتماعی بازتاب داشت و دیری تگذشت که وی با حضور برنامه «فرمول یک» توانست پول زیادی از مردم هم جمع کند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، با گسترش شبکه های مجازی، بسیاری از برنامه های تلویزیونی در فقر سوژه به دنبال انعکاس برنامه شان در شبکه های مجازی هستند و همین دلیل باعث می شود تا مجری های تلویزیون و برنامه سازان آن با اتکا به چهره های اینستاگرامی آنتن برنامه شان را پر می کنند تا میزان محبوبیت خود و مخاطبشان را از میان همین ویدیوهای خبری اینستاگرامی پیدا کنند و دست آخر هم با مجموعه از آدمهایی مواجه هستیم که جیب مردم را نشانه رفتند، از بچه ای که با یک حرف احمقانه برجسته می شود و برای کارهایش مجبور می شود تا مدیر برنامه استخدام کند تا پدری که در نقش یک تاثیر گذار روی احساسات مردم برای فروش ارزهایشان مجبور به ایفای نقش روی آنتن شبکه یک می کند و در این میان شاهد فقدان هوش رسانه ای برنامه سازان تلویزیون هم هستیم!

بعد از این برنامه چهره‌های سینما و تلویزیون در اقدامی جوگیرانه با بازنشر حرف‌های پدر در تلویزیون افراد بیشتری را متوجه این موضوع کردند و سپس شماره کارتی از «علی ولی‌خانی» منتشر شد و مردم زیادی به آن کمک کردند.

روز گذشته اما موسسه محک اطلاعیه‌ای را در صفحه خود منتشر کرد که براساس آن این‌طور گفته شد که «علی ولی‌خانی» در حمایت صد در صد مالی برای درمان بوده و هزینه‌ها کاملا توسط محک پرداخت شده است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«یاوران گرامی

نظر به پرسش‌های مکرر افکار عمومی در ارتباط با برنامه‌ها و خبرهای منتشر شده در رسانه‌ها در ارتباط با فرزند نازنین‌مان «علی ولی‌خانی» به اطلاع اعضای محترم خانواده بزرگ #محک و آحاد جامعه می‌رساند:

این فرزند محک از مرداد سال ۱۳۹۴ مبتلا به بیماری لنفوم هوچکین (یکی از انواع سرطان‌های غدد لنفاوی) بوده و از همان تاریخ با ضریب حمایت صد در صد تحت حمایت محک قرار گرفته است. مندرجات و مستندات پرونده ایشان حاکی از آن است خوشبختانه این فرزند عزیز محک در سایه حمایت‌های بی‌دریغ و بی‌کران مردم نیکوکار سرزمین‌مان در تیر ماه سال ۱۳۹۵ از چنگال بیماری رهایی یافته و به استناد گزارش مکتوب پزشک معالج در بیمارستان مرکز طبی در تاریخ ۶ تیر ۱۳۹۵ شیمی درمانی به اتمام رسیده و اکنون جهت معاینات دوره‌ای مراجعه می‌کند.

این بیمار از تیر ماه سال ۱۳۹۵ تاکنون، به طور مکرر برای انجام چکا‌پ‌های دوره‌ای و آزمایشات مرتبط با آنها به بیمارستان مرکز طبی مراجعه نموده‌ و در هر نوبت، هزینه‌های مرتبط با آن را نیز از موسسه محک دریافت کرده‌ است.

آخرین مراجعه بیمار به بیمارستان مرکز طبی تهران برای چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۷ بوده است، که هزینه آن نیز توسط مؤسسه محک پرداخت شده است. ضمناً به دلیل قبولی در امتحانات مدرسه جایزه کارنامه برای تشویق کودک جهت ادامه تحصیل پرداخت شده است. همچنین ایشان هزینه مسافرت به تهران را نیز دریافت کرده‌اند.

گزارش‌های حمایت مالی و مصاحبه‌های مددکاران موسسه محک مستقر در درمانگاه خون بیمارستان مرکز طبی و همچنین آخرین گزارش پزشک معالج بیمار که در مورخه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ دریافت شده است، خوشبختانه حاکی از تداوم وضعیت درمان علی فرزند عزیزمان مبنی بر پایان شیمی درمانی و انجام معاینات دوره‌ای است.

برای سلامتی فرزند عزیزمان خداوند را شکرگزاریم و قدردان حمایت‌های ارزشمند مردم نیکوکار این سرزمین هستیم و امید داریم این گزارش صریح و مستند پاسخگوی سؤالات اعضای خانواده بزرگ محک و افکار عمومی به صورت شفاف و اثربخش باشد.

ما زیر سقف محک با تکیه بر ۲۷ سال تجربه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان به خوبی می‌دانیم خانواده کودکان مبتلا به سرطان چه مسیر سختی را برای رساندن فرزندشان به سلامتی طی می‌کنند و چه شب‌هایی به امید بهبودی فرزندانشان به صبح می‌رسانند. ما با جان و دل ایستاده‌ایم تا بیش از ۱۷۰۰۰ کودک مبتلا به #سرطان تحت حمایت محک و خانواده ایشان را به مقصد سلامتی برسانیم.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :