چاپ
سینماداران؛ سازمان مستقل!

30نماایران: اینکه سینماداران با یک طرح تازه سازمان سینمایی مخالفت می کنند و در اقدامی بدون اعلام قبلی، با نمایش بازی پرسپولیس به دنبال درآمد زایی تازه هستند، اتفاقی است که این روزهای در حال و هوای تغییر ریاست سازمان سینمایی و اعمال سلیقه های درآمدزا صورت می گیرد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در حالی که همچنان بعد از گذشت ماه ها از نمایش فوتبال های جام جهانی در سالن های سینما که با حمایت سازمان سینمایی هم صورت گرفت و صاحبان فیلم ها هنوز به درصد فروش خود نرسیده اند اما سینماداران در اقدامی بدون اطلاع قبلی می خواهند بازی پرسپولیس را در روز شنبه ساعت ۰۹:۳۰ به نمایش بگذارند.

این در حالی است که برخی از سینماداران اذعان دارند که در این ساعت ما سانس نمایش فیلم نداریم و درآمد حاصل از آن مستقیم در جیب خودمان می رود! سینماداران که طی هفته های گذشته مخالفت خود را با کمیته انتضباطی اکران اعلام داشتند و واکنشی هم از سوی سازمان سینمایی به دنبال نداشت، این روزها برای خود جکومت مستقل از سازمان سینمایی تشکیل دادند و مصوبات اصلی شان از محل انجمن سینماداران بیرون می آید.

اتفاقی که حوزه هنری و شهرداری با عدم نمایش برخی فیلم ها خارج از سلایق خود در سینماهای خود باب کردند و امروز شاهد هر تصمیم سلیقه ای و درآمدزا برای خودشان هستند و در این میان تنها صاحبان فیلم ها هستند که با تغییر کاربری سینماها و ایجاد جکومت مستقل سینماداران، متضرر خواهند شد.

۱۶ سینما در اقدامی با فروش بلیت ۲۰ هزار تومان کلیه سالن های خود را در اختیار بازی فردا صبح پرسپولیس قرار داده اند به طوری که پردیس کوروش،آزادی و چارسو تنها تعدادی از ظرفیت هایشان باقی مانده است و در این میان سینما و فرهنگ فیلم دیدن، اتفاقی است که کلید فراموشی آن شنیده می شود و باید منتظر ماند تا هر پدیده پر مشتری تر راه خود را برای رسیدن به سالن های سینما باز کند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :