چاپ
فروش تندیس جشن خانه سینما در خلازیل! + عکس

30نماایران: چند سالی است بعضا به سبب داوری های رفاقتی در جشن خانه سینما، با کاندیدا و برگزیدگانی مواجه هستیم که توانستند با لابی به جمع کاندیدا وارد شوند اما از سوی دیگر مطالبه اهالی خانه سینما از این نهاد صنفی برای امکانات رفاهی مسئله ای است که همواره مورد توقع بوده است.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،بیژن میرباقری؛ نویسنده و کارگردان سینما با انتشار پست اینستاگرامی خبر از فروش تندیس جشن خانه سینما به قیمت ۳۵۰ هزار تومان در خلازیل داد که این بازار در روزهای جمعه برپا می شود.

بیژن میرباقری در واکنش به این تصویر نوشته است:

تندیس جشن خانه سينما ،در خنزر و پنزر فروشي هاي خلازيل ،به قيمت ٣٥٠ تومن . اين كه اين تنديس چگونه به اينجا رسيده هزار جور داستان مي تواند داشته باشد . شايد دزدي باشد ، شايد سينماگر برگزيده در سالهاي گذشته به قيمت ناچيزي فروخته است .شايد سينما گر برگزيده و صاحب تنديس به رحمت خدا رفته است و همسر مرحوم افتخارات همسرش و اين تنديس را براي زندگي كوچك آينده اش جا گير ديده است ،و هزار شايد ديگر .
اما سياه بودن اين تنديس كه روزي نقره فام بود شايد حكايت روسياهي سازگار يك نهاد صنفي باشد كه از كار افتادگان صنفش را حمايت نمي كند ، در دولت قبلي يكي از اختلافات مهم خانه سينما با سازمان سينمايي وقت صندوق بيكاري هنرمندان بود كه در ان مقطع حل نشد و بعد از بازگشايي هم حل نشد بلكه فراموش هم شد و حتي الان كه شوراي براي بررسي وضعيت اعضاي شاغل و غير شاغل نيز به وجود امده است …. به هر حال سياه شدن تنديس شايد ناشي از تصرف پرده هاي سينما توسط فيلمهاي سخيف كمدي باشد ، سينمايي كه روزي ادعاي فرهنگ داشت و امروز در اثر مديريت بد فرهنگي واگذار شده به چند دفتر پخش و چند سينما دار ، كه براي فيلمهاي سفارش داده خودشان به بهانه مردمي بودن يا همان بليت براي خنده ؛ ديگر جريانهاي فيلمسازي را به حاشيه راندن .
تنديس روسياه خانه سينما ، امروز هم با قيمت نازلش ، در بساط دستفروش مشتري نداشت .

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :