چاپ
ادامه حاشیه های جشنواره برلین/ ۱۶۰ سینماگر خواستار حذف نتفلیکس شدند!

30نماایران: بعد از حواشی حذف فیلم «یک ثانیه» ساخته «ژانگ ییمو» کارگردان صاحب سبک و نامدار چینی که قرار بود در بخش رقابتی شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین رونمایی شود اما با اعلام صاحبان فیلم، نمایش آن منتفی شد، این در حالی است که گفته می شود این موضوع به مسائل مربوط به سانسور از سوی دولت چین ارتباط دارد اما به تازگی حاشیه ای تازه برای جشنواره برلین ایجاده شده است.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،به دلیل نمایش فیلم ایزابل کوشت «الایزا  و مارسلا» محصول نتفلیکس در جشنواره فیلم برلین، ۱۶۰ سینمادار نامه ایی به وزیر فرهنگ آلمان نوشته و به نمایش این فیلم که محصول یک کمپانی پخش آنلاین فیلم است اعتراض کردند.

سخنگوی جشنواره پس از این نامه اعلام کرد که آنها فیلم را از بخش مسابقه جشنواره برلین حذف نخواهند کرد. دیترکاسلیک؛مدیر هنری جشنواره برلین نیز در واکنش به این نامه گفت:«جشنواره های بین المللی سینمایی باید موضع مشترکی برای نمایش فیلم‌های شبکه های آنلاین در جشنواره ها در آینده داشته باشند.»

این درحالی است که دیتر کاسلیک آخرین سال مدیریت خود بر جشنواره برلین را سپری می‌کند و از سال دیگر گروه جدیدی مدیریت جشنواره را برعهده خواهند گرفت.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :