چاپ
خریدن فرصت برای بستن اکران نوروزی به نفع رانت! / ادامه نقش منفعل کارگروه اکران

30نماایران: به فاصله نه روز تا نورز 98 اما همچنان سینماها برای این ایام آماده نیستند و صاحبان قدرت در حال رایزنی برای ورود فیلم هایشان به این ویترین مهم هستند، به طوری که فیلمی مانند «دیدن این فیلم جرم است» که به لحاظ کیفی فیلم خوبی نیست اما متولیان آن در تلاشند به هر قیمتی آنرا وراد چرخه اکران نوروزی کنند علی رغم اینکه مضمون تاریخ انقضا گذشته آن هم نشان می دهد برای اکران در این ایام مناسب نخواهد بود.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، با وعده مدیران از ابتدا قرار بود الویت اکران نوروزی با فیلم های حاضر در جشواره فیلم فجر باشد تا حداقل جشنواره برای فیلم ها فرصنی باشد تا در اکران به راحتی بتوانند سینما بگیرند اما با نفوذ برخی فیلم های آقازاده های سینما که این روزها در هر محفلی دکان داری می کنند، این وعده مدیری از جنس داروغه زاده باعث شد همان موقع عقب نشینی کند تا فیلم آقازاده سینما که با چرب کردن برخی سیبیل رسانه ها به دنبال فشار به کارگروه اکران بودند فیلمشان را در ویترین اکران نوروزی لحاظ کنند.

براساس این گزارش،علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران درباره جلسه نهایی تعیین اکران نوروزی سینماها به خبرآنلاین گفت: «همه تصمیم‌گیری‌ها به در کارگروه اکران مشخص می‌شود و جلسه نهایی روز چهارشنبه ۲۲ اسفند برگزار خواهد شد تا هفت فیلم نهایی اکران نوروز مشخص شوند.»

او در پاسخ به اینکه اخباری که درباره نهایی شدن فیلم‌های اکران نوروزی منتشر شده است صحت دارد یا خیر؟ توضیح داد: «هنوز هیچ تصمیم نهایی نشده است و تعیین فیلم های اکران نوروز در جلسه فردا مشخص خواهد شد. اخبار منتشر شده نیز فقط یک گمانه زنی است.»

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :