چاپ
بازیگر حرفه ای تئاتر در «عصرجدید» به عنوان استعداد تازه معرفی شد!

30نماایران: فاطمه رادمنش شب گذشته در برنامه «عصرجدید» توانست با کسب آرای داوران این برنامه با عنوان کشف تازه راهی مرحله فینال این رقایت ها شد، به طوری که حتی رویا نونهالی در حرکتی خودجوش (؟!) از جای خود بلند شد و وی را در آغوش گرفت.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در حالی که قرار است برنامه «عصرجدید» محلی برای کشف استعدادهای تازه در سراسر کشور باشد اما شب گذشته بازیگر حرفه ای تئاتر که چندین جایزه مهم تئاتر را به خود اختصاص داده است با حضور روی صحنه این برنامه در کنار کسانی قرار گرفت که برای اولین بار تجربه صحنه را داشتند و این برای یک برنامه استعدادیابی که قرار است در شرایط برابر داوری شود، اتفاق خوبی نیست.

براساس این گزارش، یک سایت کرمانی در تمجید این بازیگر نوشته است:

فاطمه رادمنش این هنرمند جیرفتی که در کارنامه ی هنری اش تندیس و دیپلم افتخار بازیگری جشنواره بین المللی تئاتر فجر و جشنواره های استانی، منطقه ای و ملی را به شایستگی دریافت نموده است، این بار با کسب دیپلم افتخار و تندیس چهارمین جشنواره تئاتر شهر تهران، برای بازی در نمایش ” کنکور شهروندی” در نقش یک زن مهاجر افغانستانی، هنر بازیگری خود را در مقابل کاندیداهای تهرانی به زیبایی نشان داد. این بانوی هنرمند بااستعداد فعالیت هنری و بازیگری خود را سال ۷۹ در شهرستان جیرفت آغاز نمود سپس در شهر کرمان با سختکوشی و فعالیت مستمر به کسب دانش و تجربه در رشته های بازیگری، عکاسی، گویندگی رادیو و تلویزیون و مجری گری کودک در باشگاه خبرنگاران جوان و موسسات آموزشی پرداخت. اینک ترم آخر بازیگری-کارگردانی را در دانشگاه هنر تهران با عنوان دانشجوی نمونه به پایان می برد. تاکنون نقش های متفاوتی را با جذابیت، تنوع، تفکر، باورپذیری و با تکنیک و بهره گیری از انواع سبک های بازیگری اجرا نموده است.

از جمله نقش های او که در اذهان تماشاگران فرهیخته ی کرمانی و هم استانی به یادگار مانده است؛ ( فیلم سیامول، نمایش دو به دل، لولیان و برخی نمایش های خیابانی که در پارک های شهر کرمان و شهرهای استان بازی نموده است.) این بانوی خوش اخلاق، متعهد، متواضع و خوش آتیه علاوه بر بازیگری در رشته کارگردانی هم آثار موفقی را اجرا نموده است. با کارگردانی نمایش خیابانی “جلال رئیسی” در جشنواره تئاتر مقاومت موفق به کسب عنوان نمایش برگزیده ( در تمام بخش های نویسندگی، کارگردانی، بازیگری زن و مرد، موسیقی و طراحی صحنه) شد. نقش “مادر شهید جلال رئیسی” را فوق العاده تأثیر گذار و منحصر به فرد در چند جشنواره و استان کشور اجرا نمود. ایشان این روزها ( ایام محرم و صفر ) به عنوان بازیگر و کارگردان در حال اجرای نمایش خیابانی ” جان و جن”  در محوطه ی تئاتر شهر تهران و برخی دانشکده های تهران است.  نمایش “جان و جن” برگرفته از سوره ی عادیات، سوره ی جن و مقتل امام حسین (ع) است که با ترکیب شیوه ی تعزیه- نمایش و شیوه ی پر فورمنس آرت (تصاویر خلاقانه ی لحظه ای و مفهومی اجراگران) کارگردانی شده است. این نمایش که مخاطبان زیادی را به خود جذب نموده است با رویکرد و دیدگاهی نو به درونمایه عدالتخواهی در نهضت عاشورا و فلسفه ی انتظار منجی در جهان معاصر می پردازد و توسط دو شخصیت جذاب و ماوراء الطبیعی ذوالجناح و یک پیرعروس جن به نمایش در آمده است. “فاطمه رادمنش” با این نمایش نیز موفق به کسب تندیس و دیپلم افتخار بازیگری و کارگردانی در نخستین سوگواره ی نمایش های آئینی و عاشورایی خمسه شده است.

گفتنی است، فاطمه رادمنش حتی میان اهالی مطبوعات رسانه به عنوان یک کارشناس در مصاحبه های مختلف شرکت می کند، وی که در سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر، تئاتر خیابانی اجرا می کرد، درباره آسیب شناسی این گونه تئاترها به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: متأسفانه حتی جوایزی که برای این قسمت در نظر می‌گیرند هم نسبت به مابقی کم است اما موضوع ارزش مادی آن نیست بلکه ارزشی است که برای مخاطبان قائل می‌شوند بخشی که نقش بسزایی در ارائه و نشان دادن این مشکلات دارد. می‌توان گفت در وجود کسانی که با این شرایط تئائر خیابانی به اجرا می‌برند نوعی فداکاری و نگاه‌های آرمان گرایانه‌ای قرار دارد که اگر به آنها توجه نشود، حضور آنها کمرنگ خواهد شد.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :