چاپ
به درخشانی نسخه سینمایی می رسد؟! / سریال هشت قسمتی «دکتر ژیواگو» در مسیر تولید

30نماایران:سریالی ۸ قسمتی با اقتباس از رُمان محبوب «دکترژیواگو» نوشته بوریس پاسترناک به تهیه‌کنندگی «وینسنت ماراوال» ساخته می‌شود.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،«ویلد بانچ تی‌وی» فرانسه، این سریال را تولید می‌کند. «مایکل هرست» خالق فیلم «وایکینگ‌ها» و مجموعه تلویزیونی «تودورها» با اقتباس از داستان حماسی روسی «دکتر ژیواگو» سریال هشت قسمتی می‌سازد و هر کدام از قسمت‌ها یک ساعت خواهد بود.

براساس این گزارش،«بریل و سو ورچو» از کمپانی «هارتسوود فیلمز» که تولید «دراکولا» و «شرلوک هولمز» را در کارنامه خود دارند مدیران تولید این مجموعه هستند.

فیلم سینمایی «دکتر ژیواگو» در سال ۱۹۶۶ میلادی با بازی «عمر شریف» و «جولی کریستی» توانست ۵ جایزه اسکار را بدست آورد. هرست در آن زمان درامی تاریخی را در قالب محتوایی امروزی جای داد و فیلمی موفق خلق کرد که همچنان بعد از سالها از این فیلم به عنوان یکی از شاخص ترین آثار اقتباس شده یاد می شود.

«ویلد بانچ» ماراوال، بخش تلویزیونی خود را در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی کرد و اولین برنامه تولیدی خود را با «استادان فلورانس» و «چهار فصل در هاوانا» آغاز کرد. «دکتر ژیواگو» اولین سریال بزرگ این تلویزیون از زمانی است که گروه آلمانی «ساپیندا» و «لارس ویندهارست» در ماه جولای گذشته کمک مالی بزرگی برای سرمایه‌گذاری و انجام پروژه‌های جدید به آن تزریق کردند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :