چاپ
فرار رو به جلو همایون اسعدیان در غیبت طولانی منوچهر شاهسواری درباره عیدی سینماگران / به هیچ عنوان شفاف سازی نمی کنیم!

30نماایران: با اهدای یک میلیارد از سوی سازمان سینمایی به خانه سینما برای توزیع عیدی میان 5 هزار عضو خانه سینما اما تنها 264 میلیون تومان از این پول میان صنوف با اختصاص رقم های متفاوت توزیع شده است که البته سوال ابهام برانگیز این است که چطور به یک صنف 8 میلیون تومان و به صنف دیکر 50 میلیون تومان اختصاص داده شد و این متر محاسبه بر چه اساس از سوی سران خانه سینما تعیین شده است!

به گزارش سایت ۳۰نماایران،پیش از نوروز در گزارشی (اینجا) نوشتیم که با توجه به شرایط سخت اقتصادی سال ۹۷ از سازمان سینمایی و خانه سینما انتظار می رود تا مانند دولت دهم از ریاست جمهوری مبلغی را به عنوان عیدی سینماگران مطالبه کنند که با موافقت حسین انتظامی یک میلیارد به عنوان عیدی سینماگران به حساب خانه سینما واریز شد اما در حالی که از ابتدای نوروز رسانه های مستقل از مدیرعامل خانه سینما پرسش هایی درباره سازوکار توزیع کارت های هدیه پرسش های کلیدی را مطرح کردند اما سران خانه سینما ترجیح دادند تا همچنان فقط در مراسم های ختم سینماگران حاضر شوند و برخلاف سیاست رییس سازمان سینمایی مبنی بر اصل شفاف سازی و مدیریت در اتاق شیشه ای، مدیر خانه سینما سکوت را بهترین سیاست در جهت عدم پاسخ گویی به ابهامات انتخاب کرده است.

ابهامی که از چگونگی توزیع این کارت ها مطرح می شود تا مشخص نشدن تکلیف بیش از ۷۰۰ میلیون تومان از آن که منجر شد در نهایت شب گذشته واحد مرکزی خبر تلویزیون در گزارشی به این موضوع بپردازد و همایون اسعدیان درباره شفاف سازی در این مورد گفت: اسم این کار را شفاف سازی نمی گذاریم و به دلیل حفظ آبروی افراد به هیج عنوان اسامی اعلام نمی شود، چرا که ما اعضایی خارج از صنوف داریم که تحت پوشش هستند و برحسب تعداد نفرات آن ها، کارت ها را توزیع کردیم اما در حال آماده سازی لیست اسامی هستیم تا آن را در اختیار سازمان سینمایی قرار دهیم.

این اظهارات در حالی فرار رو به جلو رییس هیات مدیره خانه سینما محسوب می شود که دیگر عضو هیات مدیره خانه سینما در گفتگویی اعلام کرد که از شکل پخش این کارت ها میان صنوف بی اطلاع است! تصمیمی که بهتر بود در جلسه هیات مدیره با روسای صنوف انجام می شد تا هر صنف یه صورت عادلانه برای اعضایش مطالبه جدی می کرد.

همایون اسعدیان بهتر است به جای مقابله با شفاف سازی درباره سازوکار توزیع این بودجه میان اهالی سینما روشن گری کند که چطور با انصراف برخی صنوف مانند تهیه کنندگان، انجمن سینماداران و… اما همچنان هدیه سازمان سینمایی به صورت قطره چکانی میان اعضا تقسیم شده است و چطور سران خانه سینما که در تهیه یک بیمه تکمیلی دچار مشکل هستند اما از وضعیت معیشتی تک تک اعضایشان با خبر هستند! حال که بیش از یک ماه از تخصیص این بودجه می گذرد، چرا تاکنون مدیرعامل خانه سینما درباره این موضوع شفاف سازی نکرده است و چرا این بودجه میان تمام اهالی صنوف به صورت یکسان توزیع نشده است؟! همانطور که در دولت دهم این اتفاق افتاد و میان کلیه صنوف هدیه ریاست جمهوری به صورت عادلانه تقسیم شد!

گفتنی است تاکنون، صنف های زیر مبلغ های دریافتی از محل یک میلیارد را به صورت زیر اعلام کرده اند:

مدیران تولید(۱۰میلیون)/ منتقدان(۸میلیون) / کارگردانان(۳۰میلیون) / کارکنان لابراتوار(۸میلیون) / مدیران سالن (۱۶میلیون) / سینماداران(صفر) / منشیان صحنه(۱۸٫۸ میلیون) / فیلمبرداران(۸میلیون) / جلوه‌های ویژه میدانی(۸میلیون) / آهنگسازان(۸٫۴میلیون) / پخش کنندگان(صفر) / /مدرسان(صفر) / تهیه کنندگان(صفر) / بدلکاران(۶۷٫۲میلیون) / چهره‌پردازان(۲۸میلیون) / صدا(۳۰٫۴) / جلوه های بصری(۳) / عکاسان(۸)]

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :