چاپ
رضا میرکریمی در پاسخ به ۳۰نماایران: انشاالله جشنواره جهانی بر سینمای ایران اثرگذار باشد!/ انشاالله اصفر فرهادی سال آینده در جشنواره حضور جدی داشته باشد!

30نماایران: صبح امروز نشست خبری دبیر سی و هفتیمن جشنواره جهانی فیلم فجر در محل پردیس چارسو برگزار شد و رضا میرکریمی در بخش پرسش و پاسخ به دو سوال کلیدی 30نماایران پاسخ داد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، در بخش پرسش و پاسخ اصحاب رسانه با رضا میرکریمی؛ دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در پاسخ به ۳۰نماایران درباره تاثیر این جشنواره بعد از پنج سال مستقل بودن بر جریان تولید و پخش جهانی سینمای ایران گفت: ما آمارها را پیوسته ارزیابی می کنیم. برای مثال این که چند فیلم از جشنواره جهانی به فستیوال های خارجی راه پیدا کرده و به فروش رفته اند در مقایسه با فیلم های منطقه در این خصوص سنجیده می شود یا ضریب اشغال صندلی های جشنواره برای تماشای فیلم ها بررسی می شود. این که اعضای باشگاه به چه فیلم هایی علاقه دارند و چه درصدی از صندلی ها را به خود اختصاص می دهند نیز مدنظرمان است. ما در جذب مخاطب حرفه ای به نتایج خوبی رسیده ایم و حتی نشست خبری جشنواره و حضور گسترده اهالی رسانه نیز این جدیت را تایید می کند، من یادمه همین سه ردیف جلو بود که پر می شد اما حالا تا انتهای سالن هم دوستان حضور دارند.

وی افزود:حضور ۲۵۰ مهمان خارجی در دوره امسال که سال گذشته آماری بیشتر و حدود ۳۵۰ مهمان بود، در جشنواره های مشابه به راحتی اتفاق نمی افند. در جشنواره هایی که من داورشان بوده ام، معمولا مهمانان خارجی کمی حضور دارند بنابراین این میزان حضور مهمانان بین المللی یک فرصت برای فیلمسازان ایرانی در دیده شدن فیلم هایشان است. درباره تاثیر جشنوار بر فیلمسازان داخلی نیز همین بس که فیلم هایی با ارزش بالا می بینند و به بخش های مغفول انده سینمای بین المللی در جشنواره پرداخته می شود و انشاالله جشنواره جهانی تاثیر گذار باشد.

میرکریمی در پاسخ به سوال دیگر ۳۰نماایران درباره دعوتش از اصغر فرهادی برای داوری جشنواره جهانی گفت:به ایشان پیغام فرستادم و مجدد با ابراز لطف و ارادت که من داشتم، گفتند می دونید که این جشنواره را استانداردترین و مهم ترین جشنواره ای است که در بعد از انقلاب دیدم و هنوز هم باور دارم حرکتی که می کنید خیلی درست است، امسال و همزمان با جشنواره برنامه های دیگری دارم و فراموش نکنیم که ایشان در یک دوره استاد دارالفنون جشنواره بودند و از حمایت و مشورت شان استفاده می کنیم و انشا الله سال بعد حضور جدی تری داشته باشند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :