چاپ
منابع بی هویت به جشنواره دولتی هم وارد شد؟/چطور یک اسپانسر راضی می شود در این سطح نازل هزینه کند؟!

30نماایراان: در حالی این روزها جشنواره ای تخت عنوان «جهانی» در حال برگزاری است که دبیر آن در نشست خبری اعلام کرد: برخی اسپانسرهایی داریم که تمایل ندارند نامشان اعلام شود و ما هم نامی از آنها نخواهیم برد! با توجه به هجوم پول های بی هویت در جریان تولید سینمای ایران، حالا این اظهار نظر نشان می دهد که این بار پول ها قرار است به جشنواره دولتی فیلم فجر هم که توسط محفل میرکریمی و دوستانش اداره می شود رخنه کند!؟

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در همین ارتباط کافه سینما به نقل از اکبر نبوی نوشت:

رضا میرکریمی (دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر): «جشنواره سال گذشته با ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برگزار شد، اما با توجه به جهش فزاینده قیمت دلار، تمهیداتی اندیشه کردیم که تصور می‌کنیم نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش بودجه داشته باشیم. البته از برخی برنامه‌ها کاسته‌ایم. ۵ میلیارد تومان از این میزان توسط سازمان سینمایی تأمین شده است. شهرداری هم توجه جدی به جشنواره داشته و برخی حامی هم داریم که نخواستند نامشان برده شود.»

– ادعای رضا میرکریمی مبنی بر درخواست حامیان مالی جشنواره برای نام نبردن از آنها خیلی عجیب است. جشنواره جهانی فیلم فجر یک جشنواره ی دولتی است و منابع و حامیان مالی آن باید کاملا روشن و آشکار باشند. این مخفی کاری در درجه ی نخست با ادعای سرپرست سازمان سینمایی در باره ی شفافیت های مالی در تعارض است. ثانیا باید روشن شود که این حامیان مالی کیستند و با چه انگیزه ای به جشنواره کمک می کنند و چرا می خواهند نامشان پنهان بماند؟

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :